KRAJ ZA RAFU: Šokantna eliminacija Nadala sa US Opena!

22:12

Ćao za Španca u Njujorku.

Rafael Nadal

Rafael Nadal eliminisan je u osmini finala US Opena.

Njega je zaustavio ljubimac domaće publika Frensis Tijafo, koji je slavio sa 3:1 (6:4, 4:6, 6:4, 6:3).

Amerikanac je prethodna dva puta u Njujorku ispadao u osmini finala, a sada je potpuno zasluženo stigao korak dalje.

Tijafo je tako izjednačio svoj najbolji uspeh na Grend slemovima, pošto je 2019. godine igrao u istoj fazi Australijan opena.

Sa druge strane, Nadal je ostao bez četvrtfinala, ali i dalje od ponedeljka može da bude prvi teniser sveta, a da bi se to dogodilo Karlos Alkaras i Kasper Rzd ne smeju da stignu do finala US Opena.

U prvom setu presudio je sedmi gem u kojem je Tijafo stigao do jedinog brejka u ovom delu igre. Amerikanac se u nastavku malo mučio, ali uspeo je da sačuva servis i povede sa 1:0.

Na pauzi između dva seta Španac je napravio veliki skandal, a opširnije o tome pročitajte OVDE.

Drugi set doneo je veliku borbu. Brejkova nije bilo ni na vidiku, sve do poslednjeg gema ovog seta.

Nadal je u njemu konačno uspeo da oduzme servis rivalu i stigne do izjednačenja u setovima, 1:1.

Frensis Tijafo

Treći set bio je rezultatski preslikan kao prvi. Tijafo je u sedmom gemu napravio brejk i kasnije osvojio set sa 6:4 i poveo sa 2:1.

Nadal je bolje otvorio četvrti set, ubrzo je napravio brejk i poveo sa 3:1. Činilo se da ćemo gledati i peti set, ali Tijafo to nije dozvolio. Vezao je Amerikanac pet gemova u nizu, u kojima je čak tri puta oduzeo servis Špancu i tako stigao do velike pobede i četvrtfinala.

Tijafo će u borbi za polufinale igrati protiv ruskog tenisera Andreja Rubljova.