Kraj za Lajovića: Duci ispao sa Vimbldona!

29.06.2022

16:01

Srbin poražen u drugom kolu.

Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u šesnaestinu finala Vimbldona.

Njega je u drugom kolu londonskog Grend slema savladao Aleksander Bublik.

Kazahstanac je slavio posle dva sata i četiri minuta igre, rezultatom 3:0 (7:6, 6:2, 7:5).

Aleksander Bublik

U prvom setu su oba tenisera čuvala svoj servis, pa je ta deo igre rešen u taj-brejku koji je pripao Bubliku sa 9:7.

Drugi set je počeo ujednačeno i to je trajalo do rezultat 2:2, ali je onda Kazahstanac osvojio četiri naredna gema čime je došao do dva seta prednsoti.

Na kraju, treći set je rešio jedan brejk i to onaj u poslednjem gemu, kada je Lajović izgubio svoj servis pri vođstvu Bublika od 6:5.

Naredni Bublikov rival biće Frensis Tijafo.