MEDVEDEV NIJE SMEO DA MU IZAĐE NA CRTU: Propuštena velika ŠANSA!

05.02.2022

07:57

Veliku šansu propustio je srpski teniser Nikola Milojević da se plasira u samu završnicu ATP turnira u Kordobi.

Danil Medvedev

Bolji od srpskog tenisera bio je Argentinac Huan Londer koji je slavio nakon dva odigrana seta 2:0 (6:4, 7:5).

Milojević je već u prvom gemu poklonio gem na svoj servis protivniku i to bez osvojenog poena. Nije uspeo da vrati brejk, a u narednom gemu na svoj servis došao je do samo jednog poena.

Ipak, iako je do kraja seta uspevao da sačuva svoj servis, nije uspeo da još jednom oduzme servis protivniku zbog čega je Londero poveo.

U drugom setu Milojević se bolje držao, ali samo do petog brejka kada je Londero napravio brejk. Vratio je onda i izjednačio srpski teniseri na 4:4, ali kada je bio najbitnije Nikola je ponovo stao.

Londero mu oduzima servis i dolazi do prilike da servira za meč. Vezao je tri meč lopte i odmah prvu iskoristio.

I pored poraza, Milojević, koji je trenutno 136. teniser sveta, napredovaće na ATP listi.

Treba napomenuti, da je u Kordobi trebao da nastupi i trenutno drugi teniser planete, Rus Danil Medvedev, ali do toga nije došlo, pa će sigurno Milojević žaliti za boljim rezultatom, pošto je imao otvoren put ka završnici turnira, a poklekao je u duelu sa igračem koji je na ATP listi rangiran tri stepenika niže.