SRBIJI DOBRO IDE BEZ NOVAKA: Krajinović osvojio prvi poen protiv Norveške!

01.01.2022

08:07

Tim Srbije poveo je protiv Norveške sa 1:0 na ATP kupu u Sidneju, a prvi poen našoj sekekciji je done Filip Krajinović.

Krajinović je savladao 345. tenisera sveta, Viktora Durasovića, 6:2, 7:5.

Srpski as je napravio brejk već u trećem gemu, potom poveo sa 3:1.

Još jednom je uspeo da oduzme servis protivniku, bilo je to u sedmom gemu za 5:2, da bi posle svega 27 minuta igre dobio početni set sa 6:2.

Nije spuštao gas, odmah je načinio brejk i na startu drugog seta i došao lako do prednosti od 2:0.

Dobrim servisima i sigurnom igrom sa osnovne linije, Krajinović je držao prednost sve do osmog gema kada je Durasović uspeo da vrati brejk, izjednači na 4:4, a potom povede sa 5:4. Nije dozvoli iznenađenje, i rutinski je priveo meč kraju.

U drugom singlu igraju Dušan Lajović i Kasper Rud, a za kraj je ostavljen duel dublova.