MEDVEDEV U FINALU US OPENA: Rus čeka Đokovića!

10.09.2021

21:29

Ruski teniser Danil Medvedev je prvi finalista ovogodišnjeg US opena.

Rus lako sa Kanađaninom

Drugi reket sveta je u polufinalu savladao dvanaestog nosioca FIlisa Ože-Alijasima sa 3:0 u setovima 6:4, 7:5, 6:2 naokon 2 sata i 4 minuta igre.

Mladi Kanađanin je imao veliku priliku u drugom setu da zakomplikuje sve, imao je brejk prednosti, vodio je 5:3 i servirao za osvajanje seta.

Ruka mu se stegla kada je imao 30:0, pa dve set lopte nakon toga, ali nije uspeo da ih pretvorio u poen.

Medvedev je uspeo da se vrati u “život” i neverovatnom igrom vezao četiri gema, i iskoristio svoju drugu set loptu.

Ispuštena šansa je potpuno psihološki slomila Ožea, potpuno se predao posle toga i u trećem setu je pregažen za 33 minuta.

Treba napomenuti i da se Medvedevu sve poklopilo na putu do finala. Ože mu je bio najteži rival, a 15. je teniser sveta.

Ovom pobedom Medvedev je zakazao potencijalni sudar sa Novakom Đokovićem koji uskoro bije svoju bitku sa nemačkim teniserom Aleksandrom Zvezrevim.