KECMANOVIĆ JE JOŠ ZELEN: Španac nastavio da igra sjajan tenis u Njujorku i plasirao se u 3. kolo US Opena!

03.09.2020

17:55

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u drugom kolu US opena, pošto je od njega bolji bio Roberto Bautista Agut sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:4).

Miomir Kecmanović

U prvom setu, koji je trajao 37 minuta, srpski igrač se dosta mučio na svom servisu.

U tri od četiri gema se susretao sa brejk loptama.

Do rezultata 2:3 je uspevao da sačuva gemove u kojima je imao početni udarac.

Ipak, u šestom gemu Agut je stigao do nove dve vezane brejk lopte, iskporistio prvu i stekao prednost.

Kecmanović gem ranije nije uspeo da iskoristi jednu od dve brejk šanse, koliko ih je imao u prvom setu.

Taj deo igre pripao je Špancu sa 6:3.

Drugi set otvoren je kao i prethodni.

Obojica su na svom servisu bili sigurni, a brejk prilika nije bilo ni na vidiku.

Sve do osmog gema, kada je Kecmanović prvi zapretio rivalu.

Imao je 30:40, a potom i prednost, međutim Agut se držao. Ali nije mnogo trebalo srpskom teniseru da zada udarac protivniku – iskoristio je treću brejk šansu u ovom gemu.

Malo je falilo da iskusni Španac uzvrati u gemu u kojem je Kecmanović servirao za set. Imao je 11. igrač planete dve uastopne prilike za brejk, ali se 20-godišnji Srbin nije dao, vezao četiri poena i stigao do II seta, koji je, interesantno, trajao baš kao i prvi – 37 minuta.

Roberto Bautista Agut

Treći set se nije mnogo razlikovao od prva dva.

Trajao je samo minut manje, ali je scenario bio isti. Pobedniku ovog dela igre, Agutu, bio je potreban jedan brejk za osvajanje III seta.

On je do njega stigao u četvrtom gemu i nije ga ispuštao do kraja ovog perioda.

Što se tiče IV seta, on je dosta podsećao na prvi.

Kecmanović se mnogo suočavao sa brejk loptama, a do istih na protivnikov servis nije uspevao da dođe.

Ispostaviće se da je odlučujući brejk pao u trećem gemu.

Kecmanović se u gemu u kojem je servirao za ostanak u meču suočavao i sa četiri meč lopte, ali je nekako uspeo da produži duel.

Ali ne mnogo, pošto je Agut u narednom rutinski stigao do gema na svoj servis i tako drugi put, nakon Sinsinatija prošle godine, savladao srpskog igrača.