ZA DLAKU JOJ IZMAKLA MEDALJA: Anja završila četvrta u velikom finalu!

18.02.2024

19:32

Velika šteta za srpsku plivačicu.

Anja Crevar

Mlada srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto u finalu trke 400 metara mešovito na Svetskom prvenstvu u plivanju, koje se održava u Dohi.

Anja Crevar je u finalu planetarnog šampionata 400 metara isplivala za četiri minuta, 38 sekundi i 93 stotinke. Ipak, to je bio rezultat koji nije bio dovoljan za medalju, koja joj je izmakla za jedan sekund i sedam stotinki.

Anja Crevar

Zlatnu medalju osvojila je Britanka Freja Konstans Kolber (4:37.14). Srebrna medalja je pripala Anastasiji Gorbenko iz Izraela (4:37.36), dok je bronzano odličje osvojila Italijanka Sara Frančeski (4:37.86).

Ovaj rezultat Anje Crevar ukazuje na visok nivo takmičenja na Svetskom prvenstvu i potvrđuje njen izuzetan talenat i upornost.

Podsetimo, ovo nije prvi put da je Anja Crevar postigla zapažene rezultate na velikim takmičenjima. Anja je u Dohi pre samo nekoliko dana osvojila deveto mesto u disciplini 200 metara delfin stilom, pokazujući konzistentnost i sposobnost da se takmiči na najvišem nivou.

Anjin uspeh na Svetskom prvenstvu u Dohi predstavlja inspiraciju za mlade plivače širom Srbije. Njen rad, posvećenost i rezultati su primer kako se upornošću i talentom može postići vrhunski sportski rezultat. Bez sumnje, Anja Crevar ima sjajnu budućnost u svetu plivanja, a njeni uspesi su izvor ponosa za celu našu zemlju.