NESLAVAN KRAJ ZA SRBIJU: "Orlovi" u poslednjim sekundama izgubili od Crne Gore! Okončali EVRO bez pobede!

Autor: M. M.

16.01.2024

17:18

Meč trećeg kola C grupe završen je rezultatom 29:30.

Neslavno! Rukometna reprezentacija Srbije eliminisana je sa Evropskog prvenstva u Nemačkoj, pošto je izgubila od Crne Gore sa 30:29 (15:14). "Orlovi" su ponovo, nakon remija protiv Islanda na startu, bili dekoncentrisani u završnici, te su u poslednjim sekundama primili gol. To znači da su izabranici Tonija Đerone EVRO okončali bez pobede! Da nevolja bude gora, nakon tri kola završili su takmičenje na poslednjem mestu Grupe C, iza Crne Gore, Islanda i Mađarske.
Najbolji strelac i igrač meča bio je Crnogorac Vujović sa osam golova. U poraženom sastavu sedam je upisao Kukić.

Na našem portalu mogli ste da ispratite lajv-blog s meča u Minhenu, evo kako je izgledao tok meč:

SRBIJA - CRNA GORA 29:30

(14:15)

KRAJ

60. minut: Auuu, ponovo gubimo. Borozan je nerešiva enigma. Ostalo je još nekoliko sekundi. Ipak, s penala stižemo do egala, da bi u poslednjim sekundama primili gol. Novi poraz!

59. minut: Nerešeno je! Iliiiiić!

58. minut: Sedmi gol Kukića, prvi u drugom poluvremenu.

57. minut: Sedmi gol Vujovića, ovog puta sa penala. Srbija na pragu eliminacije.

56. minut: Nismo uspeli da materzijalizujemo igrača više. Šteta, velika šteta. Nepunih pet minuta do kraja.

54. minut: Đorđić i Marsenić daju golove za naše.

52. Minut: U igri smo! Vorkapić za minus jedan!

51. minut: Velike probleme Srbiji zadaje Grbović. Postigao je šesti gol. Kojadinović smanjuje na drugoj strani.

50. minut: Još deset minuta. Srbija zaostaje tri gola. Težak zadatak pred našim timom,

48. minut: Crnogorci imaju raspoložene golmane. Matović blista nakon isključenog Simića.

46. minut: Nešto slabija igra naših u poslednjim minutima. Tome su kumovale i greške, odnosno nekoliko spornih odluka sudija. Selektor Đerona je iskoristio tajm-aut.

45. minut: Nešto ranije viđena je lepa scena nakon što se jedan srpski rukometaš povredio. Njega su s parketa izneli igrači oba tima.

Detalj sa meča

42. minut: Velika borba u Minhenu. Pešmalbek konačno pogađa.

40. minut: Prošao je cepelin, Crna Gora vraća prednost. Odnosno ga još više uvećava.

38. minut: Neverovatno. Nepotrebno isključenje za Pešmalbeka, koji je u situaciji jedan na jedan, neometan, pogodio rivalskog golmana u glavu. Propuštena šansa za plus dva. Na drugoj strani četvrti put pogađa Grbović.

36. minut: Najzad! "Orlovi" vode! Prvi put na meču. Trener Crnogoraca traži tajm-aut.

34. minut: Konačno izjednačenje. Crna Gora će biti u velikom hendikepu u nastavku. Igraće bez golmana Simića u nastavku, pošto je dobio direktan crveni karton. Simić je, naime, nesportski faulirao našeg rukometaša. Plus igrač manje za rivala.

33. minut: Ne da se Đeroninom timu da izjednači. Ovog puta šansu je propustio Pešmalbek. Žali se da je fauliran.

32. minut: Naš kapiten Ilić smanjuje. Od starta drugog poluvremena na golu "orlova" stoji Vladimir Cupara, koji se odmah istakao s dve odbrane.

31. minut: Počeo je nastavak meča. Srbiji, podsetimo, treba trijumf od dva gola razlike. Međutim, već u prvom napadu su primili gol.

30. minut: Kraj prvog poluvremena.

28. minut: Imala je Srbija priliku da dođe do izjednačenja, međutim, suđen je pasivan napad. Imali smo igrača manje, što su rivali ponovo iskoristili.

Cupara

26. minut: Kojadinović smanjuje, potom i Kukić.

24. minut: Lazar Kukić je stigao do petog gola.

22. minut: Simić blista na golu Crnogoraca. Sedam odbrana je skupio. To je njegovim saigračima dalo vetar u leđa pa su vezali dva gola u nizu.

20. minut: Borozan je raspložen kod "đetića". Stigao je do četvrtog na ovom meču. "Orlovi" ipak smanjuju preko Radivojevića.

17. minut: Rukometaši Srbije u Nemačkoj imaju možda i najslabiju podršku. Na tribinama u meču s Crnom Gorom čuju se samo navijači Montenegra. Za to vreme ponovo je Lazar Kukić pogodio za naš tim i vratio naš tim u meč.

16. minut: Kukić je raspoložen u našem sastavu. Pogodio je dvaput zaredom.

Crnogorci u prednosti

15. minut: Crnogorci, ipak, održavaju prednost stečenu na početku. Blista i njihov golman Simić.

12. minut: Nakon što su rivali iskoristili napad, Borzaš pogađa za priključak.

10. minut: Istekao je deseti minut meča. Ne baš fokusirani "orlovi" u uvodnim minutima. Mnogo promašenih zicera. Srećom, samo je minut dva posla gola Kukića.

8. minut: Evo gola Vorkapića.

6. minut: Konačno gol za Srbiju preko Orbovića. Na drugoj strani rival je uzvratio.

5. minut: A onda blickring naših južnih suseda. Crna Gora je povela sa 3:0.

3. minut: Bez golova ma isteku trećeg minuta. Srbija nije iskoristila sedmerac.

1. minut: Utakmica je počela.

Tok meča:

Uvod:

Rukometaši Srbije igraju protiv Crne Gore u poslednjem meču C grupe na Evropskom prvenstvu.

"Orlovi" nemaju mnogo šansi i potrebno je da se pored naše pobede poklopi rezultat u drugom meču u grupi, kako bi naša reprezentacija ostala u Nemačkoj.

Rukometaši Srbije na meču sa Islandom

Mađarska, koja je s dve pobede u prva dva kola već prošla dalje, treba da za našu korist savlada Island, ali tako da u ukupnoj gol-razlici Srbija bude bolja od „ribara“.

Stanje na tabeli je ovakvo: Mađarska 4, Island 3 (gol-razlika 58:57), Srbija 1 (54:55), Crna Gora bez bodova.

I da Srbija ode u drugi krug, startovala bi praznih ruku jer je poražena protiv Mađarske, koja bi u tom slučaju prenela dva boda (ako izgubi, onda nosi nula, a Island dva).

Meč rukometaša Srbije i Crne Gore počinje u 18 časova, a možete da ga pratite na Prvom programu RTS.

Mađari i Islanđani igraju u 20.30 časova i sve oči biće uprte u taj duel, ukoliko naši rukometaši uspeju da savladaju Crnu Goru.