PORAZ BORBENIH "ORLOVA": Mađarska UDALJILA Srbiju od DRUGE FAZE Evropskog prvenstva!

14.01.2024

20:30

Više ne zavisimo sami od sebe.

Rukometna reprezentacija Srbija  poražena u drugom kolu C grupe Evropskog prvenstva u rukometu od strane Mađarske rezultatom 28:27 (14:13).

Selekcija Tonija Ðerone tako je svela svoje šanse za plasman u drugu fazu na minimum pošto joj je sada potrebna pobeda nad Crnom Gorom velikom razlikom i obavezan poraz Islanda od Maðara. Srbija je krenula silovito, ali Mađari uspevaju sredinom rvog poluvremena da preokretnu rezultat u svoju korist i dođu do plus tri.

Mađari su koristili svoju prednost preko pivotmena, koji su bili nerešiva enigma za odbranu Srbije.

Posebno se istakao Bahdini koji je meč završio sa deset postignutih pogodaka.
Nastavak nam je doneo veliku borbu, ali i dosta grešaka u igri "Orlova".

Mađari su "zategli" odbranu i odlepili se na najvećih pet golova razlike. Nisu se predavali naši rukometaši, naprotiv, davali su sve od sebe da sustignu rivala.

Na kraju minimalan poraz, koji ostavlja teorijske šanse za plasman u narednu fazu. Ostaje gorak ukus, jer neće sve zavisti od "Orlova".

U taboru Srbije istakli su se Borzaš i Vorkapić sa po pet, odnosno Ilić sa četiri pogotka. Mađare je do pobede predvodio sjajni Bahindi sa deset golova, a pratio ga je Mate koji je tresao mrežu pet puta. Island je pobedio Crnu Goru rezultatom 31:30 u prvom meču C grupe. Srbija je sada treća na tabeli sa jednim osvojenim bodom, Island je drugi sa tri, dok je Mađarska lider sa četiri boda.

60 minut- Pogađa Vorkapić. 26:28

58. minut - Pogađa Lekaj, uzvraća Marsenić. Bore se naši momci kao lavovi. 25:27

57.minut - Peti gol Nemanje Ilića. 24:26

57. minut - Fazekaš pogađa, a Pešmalbek dobija isključenje. 23:26

56. minut - Gol za Milosavljevića. Nada još uvek tinja. 23:25

55. minut - Marsenić pogađa. 22:25

54. minut - Vorkapić pogađa iz kontre. Deluje da je kasno. 21:25

52. minut - Osmi gol za Bankidija. 20:25

51. minut - Peti gol za Dominika MAtea. 20:24

50. minut - Vorkapić vraća nadu. 20:23

48. minut - Bomba Đorđića, ali uzvraćaju Mađari istom merom. Činin se da utakmica izmiče iz ruku. 19:23

46. minut - Nastavlja se serija Mađarske. Zoltan Sita postiže svoj drugi gol.

45. minut - Loš period igre reprezentacije Srbije. Ne koriste naši rukometaši igrača više, puno tehničkih grešaka i lakih promašaja. Selektor je Đerona tražio je tajm-aut.

42. minut - Mađari ponovo dolaze do +2 igrom preko pivota. 18:20

35. minut - Vejin promašuje, a Mađari kažnjavaju u kontri. 15:16

32. minut - Sjajan početak drugog poluvremena za Srbiju. Razbranio se Cupara, Vejin je počeo da pogađa. 15:15

POLUVREME

30. minut - Sjajan pas Borzaša i gol Pešmalbeka. 13:14

29. minut - Sjajna akcija Srbije, popularni "Cepelin", Mađari su se branili iz golmanskog prostora, sedmerac. Ilić postiže svoj četvrti gol. 12:14

28. minut  - Fantastični Uroš Borzaš postiže svoj četvrti gol večeras. Mađari odmah uzvraćaju. 11:14

26. minut - Novi gol Mađara, prvi put jedna ekipa ima tri gola prednosti. 10:13

24. minut - Fantastičan pogodak Bodoa. Igra se gol za gol. 10:12

23. minut - Sjajna akcija Srbije i prvi gol za Pešmalbeka. 10:11

22. minut - Banhidi pogađa. 9:11

21. minut - Pešmalbek je isključen. Svaki malo grublji faul sudije kažnjavaju sa dva minuta. Mađari dobijaju isključenje na drugoj strani. Sedmerac za Srbiju, precizan je Ilić, njegov treći gol. 9:10

19. minut - Ponovo gol za Roštu. 8:10

18. minut - Prvi gol za Lazara Kukića. 8:9

16. minut - Rošta ponovo precizan sa pozicije pivota. Velike probleme nam prave pivoti Mađarske. 7:9

15. minut - Rošta pogađa sa pozicije pivota. Mađarska preokreće rezultat i vodi. 7:8

14. minut - Lekaj koristi igrača više. 7:7

12. minut - Bankidi pogađa, a Marsenić je zaradio isključenje. 7:6

11. minut - Ilić pogađa sa krila. Prvi put Srbija ima +2. 7:5

10. minut - Uroš Borzaš se raspucao. Treći gol beka Srbije.

6:5

9. minut - Sita postiže gol iz daljine. Sjajna utakmica u nemačkoj. 5:5

9. minut - Fenomenalna odbrana i kontra koju koristi Vorkapić. 5:4

8. minut - Uroš Borzaš postiže svoj drugi gol na meču. 4:4

7. minut - Sita pogađa iz kontre. Vodi Mađarska

6. minut - Isključenje za Srbiju, Lekaj koristi igrača više. 3:3

5. minut - Borzaš pogađa za Srbiju. 3:2

4. minut - Serija sedmeraca, Lekaj je iznudio kazneni udarac za Mađarsku. MAte je preuzeo odgovornost i pogodio. 2:2

3. minut - Prvi gol za Mađarsku. Brzo je krenula reprezentacija Srbije u kontru, Mađari su pravili faul, dobijaju prvo isključenje na meču, a dosuđen je i sedmerac. Ilić je bio precizan. 2:1

2. minut - Sedmerac za Mađarsku, ali brani fantastični Dejan Milosavljev.

1. minut - Mađari su imali prvi napad, ali sjajna odbrana Srbije. Vorkapić postiže prvi gol na meču.  1:0

POČELA JE UTAKMICA

Rukometna reprezentacija Srbije od 20:30 sati igra drugi meč na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, a rival je Mađarska koja je vodeća u C grupi posle prve runde.

Ekipa Tonija Đerone na neverovatan način ispustila je pobedu protiv Islanda, uprkos vođstvu 27:24 pred kraj meča, a na kraju je morala da se zadovolji bodom.

Srbija bi eventualnom pobedom obezbedila plasman u drugu fazu, može čak i do prve pozicije, ali ima vremena za kalkulacije.

Naš naredni rival je tek u poslednjem minutu obezbedio pobedu protiv Crne Gore koaj je, do 15 sekudni pre kraja, bila u igri za egal rezultat.

Na kraju, trijumf Mađara 26:24.

Island je u prvom meču dana savladao Crnu Goru rezultatom 31:30, tako da su naše komšije sada na rubu eliminacije.

Grupa C je izuzetno izjednačena, što pokazuju rezultati.

Toni Đerona

- U prvoj utakmici igrali smo sa krupnim igračima u odbrani, ali naredni protivnik - ima još krupnije! Odličan su tim, šutiraju sa veće distance nego Island, oni su više išli na situacije jedan na jedan. Imaju tri potpuno različita srednja beka koji mogu da menjaju tok utakmice. Pripremali smo se svakako, a sada ćemo samo dodatni neke od sitnica koje smo videli u utakmici protiv Crne Gore - rekao je selektor Srbije.