SRBIJA ISPUSTILA POBEDU NAD ISLANDOM U POSLEDNJIM SEKUNDAMA: Rukometaši ipak ostali NA PRAGU pobede na otvaranju EP!

12.01.2024

17:30

Rukometaši Srbije su u prvom kolu Evropskog prvenstva remizirali sa favorizovanim Islandom rezultatom 27:27.

Toni Đerona sa rukometašima Srbije

SRBIJA - ISLAND 27:27

(10:11, 17:16)

Srbija je pružila herojski otpor favorizovanom Islandu. Neviđeno tvrda igra oba tima obeležila je početak duela. Potom su se na kratko obe selekcije "raspucale" za 2:2. Tada je ujedno počela i predstava Uroša Borzaša koji je bio najbolji pojedinac naše selekcije na terenu u prvom poluvremenu. Oba golmana su se istakla sa nekoliko izvrsnih odbrana, ali je Island došao prvi do osetnije prednosti od tri gola nakon dve uzastopne kontre.

Srbija je u dva navrata imala tri gola minusa, ali se i drugi put vratila u meč u finišu prvog dela igre i preko raspoloženog dvojca Borzaš-Pešmalbek otišla na pauzu sa golom manje - 11:10.

Odmah se na početku drugog poluvremena videlo da Srbija može do podviga. Radivojević je bombom poravnao rezultat, Milosavljev odbranio sedmerac, a Đorđić golčinom doneo prednost koju momci do kraja nisu ispuštali. "Razgoropadili" su se Petar Đorđić i Pešmalbek koji su do ludila dovodili protivničke igrače i kad god bi Island postigao gol, njih dvojica bi imali odgovor.

Pomagali su Vejin i Ilić, da bi Srbija ušla sa plus tri u poslednja dva minuta. A, onda - neverovatne scene. Palmarson sa dva pogotka sa velike udaljenosti približava Island na -1 i na 10 sekundi do kraja susreta Srbija gubi loptu, da bi Island po prvi put preko Gudjonsona poravnao rezultat još od starta drugog poluvremena i tako nažalost uspeo da izbori bod na otvaranju Evropskog prvenstva.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Pešmalbek sa pet golova, dok je Elison pogađao za Island sedam puta.

Naredni meč izabranici Tonija Đerone igraju protiv Mađarske za dva dana.

KRAJ UTAKMICE

60. minut - Vejin nije pogodio. Palmarson još jednom postiže strašan pogodak. Kakav danak neiskustvu i prodata lopta u poslednjim sekundama. Dobijena utakmica je na kraju nerešena. 27:27

59. minut - Kakav gol Palmarsona sa velike udaljenosti. I dalje je sve u našim rukama. Đerona traži tajm-aut. 27:25

58. minut - Ne može da prođe Kristjenson! Izvrsna odbrana! KAKVA BOMBA ĐORĐIĆAAAA! 27:24

57. minut - Kakva "rovovska" borba na terenu. Branimo se svim silama. 26:24

56. minut - Halgrimson brani sjajno, ali FENOMENALNI ĐORĐIĆ NE DA PONOVO! 26:24

55. minut - Srbija je ponovo kompletna i Pešmalbek postiže vrlo važan gol! Island još jednom uzvraća ipak. 25:24

54. minut - Đorđić postiže vrlo važan gol! Arnarson ipak pogađa na drugoj strani. Igra se gol za gol. 24:23

53. minut - Sreća je bila na našoj strani jer prazan gol Srbije nije iskorišćen. Sudije su videle sedmerac koji je Kristjenson realizovao ponovo. 23:22

52. minut - Đerona je zatražio tajm-aut. Marsenić golčina! Sjajna akcija! Ipak, isti igrač je potom isključen nažalost, a Kristjanson realizuje sedmerac. 23:21

51. minut - Vejin pogađa kroz blok! Ipak, Kristjanson precizan na drugoj strani. 22:20

50. minut - Vanja Ilić pogađa za plus tri! Ali, munjevito uzvraća Jonson. 21:19

49. minut - Odbranila se Srbija i ostaje 20:18!

48. minut - Radivojević pogađa na isteku napada! 20:18

47. minut - Mar Elison ponovo pogađa za Islanđane u kontri. 19:18

46. minut - Mar Elison je definitivno najbolji igrač Islanda. Postiže još jedan pogodak, šesti. Ali uzvraća Kukić golčinom! 19:17

45. minut - Marsenić mora dva minuta van terena. Sedmerac je promašio Magnuson! Izuzetan pogodak Ilića! 18:16

44. minut - Ostaje 17:16.

Srbija - Island

43. minut - Island je ipak sa dva brza pogotka ponovo na minus jedan. 17:16

42. minut - Kojadinović pogađa, a potom krademo loptu i pogađa Pešmalbek za plus tri!! 17:14

41. minut - Zicer za Elisona na kraju koji realizuje Islanđanin. 15:14

40. minut - Kakva golčina Kojadinovića iz piruete! 15:13

39. minut - Vejin je isključen. Island gubi loptu! 14:13

38. minut - Kukić postiže drugi pogodak! 14:13

37. minut - Magnuson precizan sa sedam metara. 13:13

36. minut - Vejin postiže pogodak! 13:12

35. minut - Nažalost, posle odlične odbrane Srbije Smarason uspeva da postigne gol. 12:12

34. minut - Ostaje 12:11.

33. minut - Đorđić šalje još jednu bombu i Srbija vodi! 12:11

32. minut - Milosavljev brani još jedan sedmerac, ovog puta Mar Elisonu!!! 11:11

31. minut - Bogdan Radivojević odmah šalje bombu! 11:11

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30. minut - Kako se snašla Srbija na isteku napada! Pešmalbek pogađa na dodavanje sjajnog Borzaša! 11:10

29. minut - Island je ponovo na +2. 9:11

28. minut - Izuzetan potez Borzaša, ali nažalost prestup je dosuđen. Pešmalbek koristi višak igrača u napadu i smanjuje na 9:10!

27. minut - Bomba Borzaša! 8:10

26. minut - Pogađa Arnarson za 7:10.

25. minut - Gudjonson pogađa u kontri za Islanđane. 7:9

24. minut - Brani Milosavljev! 7:8

23. minut - Šteta, lopta se "ušunjala" u gol ispod Milosavljeva. 8:7

22. minut - Ilić postiže gol u kontri, a onda Pešmalbek na sličan način poravnava rezultat! 7:7

21. minut - Ostaje 5:7.

20. minut - Evo gola Radivojevića za nas! 5:7

19. minut - Ovog puta je isti igrač precizniji. Mar Elison postiže treći gol na meču za 4:7.

18. minut - Neverovatan promašaj Gudjunsona u kontri. 4:5

17. minut - Loš napad za nas. Gudjonson precizan za Island. 4:4

16. minut - Marseniić! Ali uzvraža Magnuson sjajnim golom. 4:4

15. minut - Kakva odbrana Milosavljeva! Rat! 3:3

14. minut - Kukić postiže sjajan pogodak! 3:3

13. minut - Neverovatno, šesta odbrana Halgrimsona, a potom dosuđen sedmerac za Island. Ovog puta Elison pogađa. 3:2

12. minut - Island ostaje bez prvog pivota Vidarsona! On je laktom udario našeg reprezentativca i sasvim zasluženo je isključen. 2:2

11. minut - I dalje bez pogodaka. 2:2

10. minut - Brani sjajno Cupara. 2:2

9. minut - Rezultat je i dalje 2:2.

8. minut - Halgrimson ima već četiri odbrane. Mar Elison poravnava na 2:2

7. minut - Sjajan "cepelin" Borzaša za Ilića i novo vođstvo Srbije. 2:1

6. minut - Borzaš konačno postiće pogodak! Međutim, Vidarson koristi nepažnju odbrane i poravnava rezultat. 1:1

5. minut - Srbija je prvi put imala igrača više. Ipak, neverovatna odbrana golmana Islanda. Na drugoj strani uzvratio je Milosavljev odbranom sedmerca! Bez golova i dalje. 0:0

4. minut - Nova odlična odbrana naše selekcije. 0:0

3. minut - Odlična odbrana Miloša Kosa, ali ne uspeva da je kruniše golom na drugoj strani. 0:0

2. minut - Po odbrana na obe strane. 0:0

1. minut - 0:0.

UTAKMICA JE POČELA

Pre utakmice:

17:30 - Prvi meč reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu počinje za tačno pola sata. Selektor Toni Đerona neće moći da računa na Miloša Orbovića koji je zadobio stomačni virus.

UVOD:

Rukometna reprezentacija Srbije u 18 časova započinje učešće na Evropskom prvenstvu koje traje od 10. do 28. januara utakmicom protiv Islanda u Olimpijskoj dvorani u Minhenu.

Rivali "orlova" u grupi su još i Mađarska i Crna Gora. Za dva dana će naša selekcija izaći na megdan susedima sa severa od 20.30, a poslednji rival u grupnoj fazi će Srbiji biti Crnogorci (16. januar, 18 časova).

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Toni Đerona istakao je pred početak Evropskog prvenstva u Nemačkoj da je Grupa C u kojoj su "orlovi" najujednačenija na šampionatu.

Toni Đerona

- Naša grupa je najujednačenija na prvenstvu. Četiri ekipe koje u svakoj utakmici mogu da prevagnu na svoju stranu i to će sve biti teški i izazovni dueli. U drugim grupama, favoriti su izrazitiji, dok kod nas to nije slučaj. Verujem u mogućnosti svog tima, ali Island je ekipa koja ima igrače sa možda najboljim individualnim kvalitetima u napadu. Imaju dosta igrača koji mogu da naprave razliku u igri jedan na jedan. Dosta trče i drže visok tempo, ali znamo svoje prednosti i trudićemo se da ih adekvatno iskoristimo - rekao je Španac.

Podsetimo, selektor Đerona je odlučio da na konačni spisak stavi sledeće igrače:

Golmani: Vladimir Cupara i Dejan Milosavljev

Leva krila: Nemanja Ilić (kapiten) i Vanja Ilić

Desna krila: Bogdan Radivojević i Vukašin Vorkapić

Pivotmeni: Mijajlo Marsenić i Dragan Pešmalbek

Bekovi: Petar Đorđić, Lazar Kukić, Ilija Abutović, Marko Milosavljević, Miloš Orbović, Predrag Vejin, Uroš Borzaš, Miloš Kos, Miljan Pušica, Uroš Kojadinović