"FURIJA" UDAVILA "AZURE": Španija PRVI FINALISTA Evropskog prvenstva!

14.01.2024

18:02

Totalna dominacija Španaca.

Vaterpolisti Španije prvi su finalisti Evropskog prvenstva u vaterpolu u Zagrebu, pošto su u polufinali savladali Italiju rezultatom 7:4.

"Crvena furija" bila je dominantna od samog starta meča, a pobeda su ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje.

Golman Španije Agire pretvorio se u "hobotnicu", skidao je sve šuteve rivala ka golu, a meč je završio sa čak 14 odbrana.

Gotovo 20 minuta Agire nije primio gol na ovoj utakmici, što je impresivan podatak.

Italijani su za poluvreme postigli samo jedan gol, a takva nemoć "azura" dugo nije viđena.

Po dva gola za Španiju postigli su Felipe Perone i Alvaro Granados, dok je dva gola za Italiju postigao Frančesko Kondemi.

Španiji će ovo biti četvrti plasman u finale Evropskog prvenstva, ali nikada nisu osvajali titulu.

Priliku će imati protiv boljeg iz duela Hrvatske i Mađarske koji je na programu od 18:30 časova.

Pobednik u finalu obezbediće direktan plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.