HRVATI POBEGLI OD "DELFINA": Srbija dobila protivnika u osmini finala Svetskog prvenstva!

21.07.2023

13:53

Četa Uroša Stevanovića imaće ulogu favorita.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

Posle nestvarnog preokreta i pobede protiv Crne Gore posle peteraca (17:15), vaterpolo reprezentacija Srbije saznala je i protivnika u osmini finala Svetskog prvenstva.

Četa Uroša Stevanovića igraće protiv Japana koji je u poslednjem meču svoje grupe poražen od Hrvatske sa 17:12.

Delovalo je da Hrvati kalkulišu i da žele da izgube kako bi igrali protiv ranjenih "delfina" i do poluvremena imali su tek jedan gol prednosti.

Ipak, u trećoj četvrtini naše komšije su dodale gas, dobile su ovu deonicu sa 8:3 i kasnije rutinski privele meč kraju te zakazale okršaj sa Crnom Gorom u osmini finala.

Konstantin Harkov postigao je četiri, Luka Bukić dao je tri gola, jedan manje Rino Burić i Zvonimir Butić, dok je kod Japanaca najefikasniji bio Seija Adači sa tri pogotka.

Dakle, Hrvati su poslali Japance na Srbiju i za verovati je da će "delfini" opravdati ulogu favorita protiv ove azijske zemlje.