VI STE NAŠ PONOS! Srbija u polufinalu Svetskog prvenstva!

29.06.2023

15:02

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se među četiri najbolje selekcije za igrače do 21 godine.

Mladi rukometaši Srbije

Juniori Srbije su nastavili sa sjajnim partijama i u četvrtfinalu, pošto su posle Grčke u osmini finala, savladali u Berlinu, u četvrtfinalu i selekciju Farskih Ostrva rezultatom 30:27 (17:12).

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Boško Stanisavljević i Miloš Kos, koji su postigli po sedam golova.

U reprezentaciji Farskih Ostrva najbolji je bio Elijas Elefsen Skipagotu sa devet golova.

Srbija će u polufinalu Svetskog prvenstva u subotu igrati sa pobednikom meča između Nemačke i Danske, koji je na programu večeras od 21 sat.

U preostala dva četvrtfinala Šampionata sveta igraće: Island - Portugal (15.45) i Mađarska - Hrvatska (18.30).

Četa selektora Đorđa Teodorovića je veoma ozbiljno ušla u novi izazov, što je pokazao rezultat na poluvremenu, na kome su naši momci vodili sa pet golova razlike.

Zapretili su Farani u nastavku i spustili minus samo na dva pogotka zaostatka, međutim, Srbija je zaigrala angažovanije i odbranila stečenu prednost.

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije je najbolji rezultat pre ovog šampionata ostvarila pre tačno deset godina u Bosni Hercegovini. "Orlići" su prošle godine zauzeli treće mesto i došli do bronze na Evropskom prvenstvu do 20 godina.

Protivnik srpskih rukometaša u polufinalu biće pobednik meča Island - Portugal.