KRAJ ZA RUKOMETAŠICE: Srbija eliminisana sa Evropskog prvenstva

08.11.2022

19:33

Naša reprezentacija doživela i treći poraz na kontinentalnom šampionatu.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije

Ženska rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu, pošto je i u poslednjem kolu prve faze šampionata doživela poraz.

Ovog puta je u Celju od izabranica Uroša Bregara bolja bila domaća selekcija, Slovenije.

Slovenačke rukometašice su slavile posle velikog preokreta rezultatom 27:24 (13:15).

Početak utakmice nije slutio da će naša reprezentacija doživeti poraz. Srbija je odlično ušla u meč, konstantno je vodila i prednost je postepeno povećavala do maksimalnih 'plus četiri' (11:7) sredinom prvog poluvremena. Ipak, već do kraja tog dela igre su slovenačke igračice prepolovile zaostatak, pa se na pauzu otišlo rezultatom 15:13 za Srbiju.

Prvi gol u nastavku su postigle naše rukometašice, ali je onda usledila serija Slovenije od 5:0 kojom je domaća selekcija preokrenula rezultat. U narednim minutima je ekipa Uroša Bregara u nekoliko navrata dolazila na gol zaostatka, ali ništa više od toga nije uspela. Pred kraj je Slovenija došla i do pet golova razlike (27:22), pa je Srbija samo uspela da ublaži poraz.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, dok su po četiri dale Jovana Stoiljković i Kristina Lisčević.

Na drugoj strani je Sloveniju do trijumfa vodila Elizabet Omoregi koja je postigla šest pogodaka, a pratila ju je Ana Gros sa pet.

Podsetimo, Srbija je u prva dva kola takođe doživela neuspehe, pošto su je pobedile Švedska (27:21), pa Danska (34:21).