SRBIJA JE PRVAK SVETA! Odbojkašice RAZNELE Brazil u velikom finalu!

15.10.2022

19:29

Naša reprezentacija je odbranila zlatnu medalju.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Brazila u velikom finalu Svetskog prvenstva!

Srbija je do titule šampiona planete došla trijumfom od 3:0 (26:24, 25:22, 25:17).

Najzaslužnija za pobedu naše reprezentacije bila je kapitenka Tijana Bošković koja je Srbiji donela čak 24 poena u velikom finalu, dok je dvocifrena bila i Jovana Stevanović sa 11.

Bianka Buša je osam poena osvojila, po sedam Mina Popović i Sara Lozo, dok je Bojana Drča osvojenom zlatu doprinela sa šest osvojenih poena.

Pre dva uzastopna zlata naša selekcija najbolji rezultat na šampionatima sveta ostvarila je 2006. u Japanu kada je osvojena bronzana medalja.

Sa druge strane, Brazilke ni u četvrtom finalu SP nisu uspele da se domognu titule, a prethodno su dolazile do srebra 1994, 2006. i 2010. godine.

Srbija - Brazil 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

DVORANA: "Omnisport Arena" (Apeldorn, Holandija)

SUDIJE: Kolado Fabris (Francuska), Rene Karina Noemi (Argentina)

SRBIJA: Buša 8, Lazović, Drča 6, Popović 7, Mirković, Mihajlović, Pušić, Bjelica, Aleksić, Stevanović 11, Jegdić, Bošković 24, Milenković, Lozo 7.

BRAZIL: Gataz 4, Kudijes, Da Silva 9, Moreira, Nunjes, Montibeljer 4, Karneiro, Racke, Gimaraeš 9, Arauho, Viezel, Nasimento 1, Santos 5, Tešeira 9.

Tok meča

Treći set

Srbija je svetski šampion! Naše odbojkašice su u trećem setu slavile sa 25:17.

Višestruke meč lopte za Srbiju - 24:16.

Izabranice Danijelea Santarelija polako privode meč kraju, pošto imaju prednost od 22:15.

Brazilke smanjuju razliku, ali je ona i dalje velika - 19:14.

Reprezentacija Srbije se približava drugom uzastopnom svetskom zlatu - 18:10.

Raste prednost Srbije - 15:8. Ze Roberto je uzeo još jedan minut odmora.

Naše odbojkašice gaze, vode 12:7.

Srbija održava prednost - 9:6.

Serija Srbije do 6:3, Brazilci traže tajm-aut.

Ujednačen početak trećeg seta, rezultat je 3:3.

Drugi set

Srbija osvaja set rezultatom 25:22! Naše odbojkašice su sada na set od odbrane svetskog trona, pošto u velikom finalu vode 2:0!

Dve set lopte za Srbiju - 24:22.

Izjednačenje, 22:22.

Brazil prilazi na 21:20, a naša klupa zove tajm-aut.

Nastavlja se serija Srbije! Naše devojke vode 19:16, a Ze Roberto traži minut odmora.

Srbija brutalnom serijom preokreće na 17:16.

Brazilke se opet odlepile, vode 16:13, a Santareli zove tajm-aut.

Dolaze naše odbojkašice do izjednačenja 12:12.

Srbija prilazi na poen zaostatka - 11:10.

Ista meta isto odstojanje, Brazil vodi 10:7.

Brazilke održavaju prednost - 7:4.

Kao što je bio slučaj u prvom, selekcija Brazila bolje otvara i drugi set. Rivalke naših odbojkašica vode 4:1.

Prvi set

Srbija osvaja prvi set sa 26:24!

Izvukle su se Brazilke, rezultat je opet izjednačen - 24:24.

Igra se poen za poen, rezultat je 22:22.

Nerešenim rezultatom se ulazi u završnicu seta - 20:20.

Preokreću Brazilke na 17:16

Srbija se odlepljuje na 16:14, a klupa Brazila traži tajm-aut.

Vlada velika neizvesnost, pošto je izjednačeno 14:14.

Reprezentacija Srbije dolazi do preokreta - 11:10 za naše odbojkašice.

Odlepile su se Brazilke ponovo, rezultat je 10:7.

Srbija u naletu, prilaze naše devojke na 7:6.

Raste prednost Brazila, sada je 7:3.

Brazilke bolje ulaze u meč, vode 3:1.

Meč je počeo!

19.55 - U ovom trenutku se intoniraju himne Srbije i Brazila.

19.50 - Brojimo sitno do početka. Borba za zlato je "iza ćoška".

19.40 - U dosadašnjem toku Svetskog prvenstva, Srbija je osvojila 33 seta, a izgubila samo pet. Sa druge strane, Brazilke su uzele 31 set, a rivalkama su prepustile 11.

19.20 - Devojke, Srbija je uz vas!

19.00 - Borba za titulu prvaka sveta počinje za sat vremena.

Uvod

Odbojkašice Srbije su pre četiri godine osvojile titulu prvaka sveta, kada su u velikom finalu nadigrale Italiju, a sada imaju priliku da odbrane svetski tron.

Međutim, taj zadatak neće biti nimalo lagan, pošto izabranice Danijelea Santarelija igraju sa reprezentacijom Brazila, koja ima neuporedivo bolji međusobni skor.

U dosadašnjem toku planetarnog šampionata, Srbija je upisala maksimalnih 11 pobeda, dok je Brazil deset puta trijumfovao, uz jedan poraz u prvom krugu takmičenja.

Prethodno je u borbi za treće mesto Italija sa laganih 3:0 pobedila SAD.