NIJE FUDBALSKI, ALI JE DERBI: Delije mogu da slave, Crvena zvezda deklasirala crno-bele!

18.04.2022

14:27

U meču 2. kola Balkan Super lige odigran je četvrti ovosezonski Večiti derbi.

Treći put u aktuelnoj sezoni crveno-beli su slavili. Ovoga puta rezultatom 26:12 (12:10).

Već u 3 minutu utakmice preko Miloša Zogovica. Partizan je uzvratio odmah ali je odbrana Zvezde sprecila Nemanju Manojlivica da postige esej i izjednaci rezultat. Ipak, nesto kasnije sredinom prvog poluvremena u 24 minutu isti igrac se iskupio za grešku i crno beli su došli do izjednačenja, a samo tri minuta kasnije i do vodstva od 12-6 nakon eseja i gola Strahinje Stoiljkovića.

U nastavku, na početku brzim esejem Valentina Milovanovića crveno-beli ponovo dolaze u vodstvo, koje ovaj put čuvaju sve do kraja utakmice.

Zanimljiv momenat dogodio se u 57 minutu kada je glavni sudija utakmice Stefan Stamenić iskrenuo zglob i nije bio u stanju da nastavi da sudi, pa je njegovu ulogu preuzeo prvi pomocnik Slobodan Manak.

Partizan 1953 – Crvena zvezda 12-26 (12-10)

Stadion: FC Heroj Polet

Sudija : Stefan Stamenić (Srbija) od 57 min Slobodan Manak (Srbija)

Žuti karton: Nikola Đurić (Crvena zvezda)

Partizan 1953: Andrej Marinković, Darko Samardžić, Enis Bibić, Stavan Ivanković, Anastas Nešić, Branko Čarapić, Aleksandar Pavlović, Jasmin Bibić, Đorđe Stošić, Đorđe Krnjeta, Nemanja Manojlović, Strahinja Stojiljković, Velibor Karanović, Rezerve: Filip Samardžić, Stefan Milinković, Ronaldo Bitići.

Crvena zvezda: Miloš Zogović, Valentino Milovanović, Denis Čengaj, Miodrag Tomić, Miroslav Selimovski, Vojislav Dedić, Vladislav Dedić, Miloš Ćalić, Nikola Đurić, Marko Janković,  Balša Žarković,  Uroš Martinović, Stefan Nedeljković Rezerve: Danilo Kosanović, Marko Šatev, Rajko Trifunović, Petar Milanović.