ZVEZDINA NULA ZA TITULU: Partizan je pokušavao, ali nije mogao - bez golova na derbiju!

16.04.2022

17:46

Crvena zvezda i Partizan danas će na stadionu "Rajko Mitić" ispisati svoju 167. stranicu u istoriji duela.

Crvena zvezda - Partizan

0:0 (0:0)

II POLUVREME:

Kraj utakmice

90+5 minut: Žuti karton za Vujačića

90+3: minut: Izlazi Rikardo u igri je Živković.

90+3: minut: Žuti karton i za Krstičića.

90+2: minut: U igru ulaze Krstičić i Pnkov. Igru napuštaju Srnić i Katai.

88. minut: Žuti karton za Bena.

87. minut: Natho ulazi u igru umesto Meniga.

84. minut: Pokušao je Pavkov udarcem sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko preko gola.

80. minut: Zbog oštrog starta Terzić je dobio žuti karton.

76. minut: Udarac Vujačića iz velike daljine, ali Borjan ponovo brani.

73. minut: Umesto Jojića u igru ilazi Lazar Marković

71. minut: Požuteo je Srnić zbog prigovora.

70. minut: Izmena u ekipi Crvene zvezde. Mirko Ivanić napušta igru,a na njegovo mesto ulazi el Fardu Ben.

69. minut: Najbolja prilika za Partizan. Pokušao je Menig udarcem sa distance, ali je Borjan bio na mestu.

63. minut: Gužva u šesnaestercu Crvene zvezde, ali prilike nema. Odbrana Crvene zvezde je bez većih problema otklonila opasnost.

Sat vremena igre je isteklo. U drugom poluvremennu nema većih uzbuđenja.

49. minut: Panika u šesnaestercu gostiju, ali promene rezultata nema.

Bakljada Delija na početki drugog poluvremena

Dvostruka izmena i u Crvenoj zvezdi. Iz igre izlaze Pićini i Ohi, a u igru ulaze Gajić i Pavkov.

Izmena u Partizanu. Urošević izlazi, a u nastavku će igrati Lutovac.

I POLUVREME:

Partizan je bio konkretniji, ali promene rezultata u prvih 45 minuta nije bilo.

Kraj prvog polivremena.

44. minut: Kanga je izgubio loptu na polovini Partizana. Usledio je kontra napad crno-belih, ali je Slavoljub Srnić uspeo da spreči pogodak.

42. minut: Pokušao je Kanga sa velike distance, ali je Stevanović bez problema zaustavio loptu.

32. minut: Zbog prigovora požuteo je i Dejan Stanković

30. minut: Žuti karton i za Milana Rodića nakon oštrog starta.

28. minut: Trener Partizana Aleksandar Stanojević dobija žuti karton zbog prigovora sudiji Srđanu Jovanoviću.

25. minut: Fantastična šansa za Partizan. Menig je oduzeo loptu Sanogu, ušao u šesnaesterac crveno-belih, uputio fantastičnu loptu ka Terziću koji je šutnuo daleko preko gola.

24. minut: Dva uzastopna kornera imala je Crvena zvezda, ali ozbiljnije prilike nije bilo.

22, minut: Pokušao je Kataji da uposli Ohija, ali je Vupjačić intervenisao u poslednjem trenutku.

20. minut: Sjajna akcija Partizana i odličan centaršut Uroševića sa pozicije levog krila, ali je Borjan fantastično intervenisao.

16. minut: Prvi konkretniji napad Crvene zvezde. Centrirao je Srnić sa pozicije desnog krila, ali je Stevanović bio siguran.

14. minut: Kontra napad Partizana, ali je Rikardo pao u odsudnom trenutku, pa je pas Jojića otišao u nepovrta. VAR je proveravao navedenu situaciju, ali penala nema.

Partizan je konkretniji u uvodnim trenucima meča.

8. minut: Prvi udarac ka golu Crvene zvezde. Urošević je pokušao sa oko 25 metara, ali je lopta otišla daleko od gola Milana Borjana.

Početno ispitivanje snaga na sredini terena.

Sa centra kreću fudbaleri Partizana koji napadaju ka severnoj tribini.

167. Večiti derbi je počeo.

SASTAVI TIMOVA:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Pičini, Eraković, Dragović, Rodić - Srnić, Sanogo - Katai, Kanga, Ivanić - Ohi. Trener: Dejan Stanković

Partizan (4-2-3-1): Stevanović - Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jevtović - Terzić, Jojić, Menig - Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević

UVOD:

Atmosfera pred 167. Večiti derbi

Fudbaleri trenera Dejana Stankovića u predstojeći duel ulaze kao lideri na superligaškoj tabeli. Crveno-beli imaju dva boda više od Večitog rivala i eventualnom pobedom izvesno je stigli bi do nove šampionske titule.

Ekipa Aleksandra Stanojevića ima imperativ pobede na ovom susretu, pa se svakako može očekivati zanimljiv susret na našem najvećem stadionu.

Prethodni duel dve ekipe koji je odigran krajem februara meseca pripao je fudbalerima Crvene zvezde koji su slavili rezultatom 2:0, a u strelce su se upisali Ohi Omoižuanfo i Aleksandar Katai.