19:21

Svetla budućnost pred srpskom odbojkom.

RepublikaFoto: ossrb
Srpske juniorke osvojile srebrnu medalju

Ženska juniorska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto i osvojila srebrnu medalju na 21. SP 2021. u Roterdamu. Italija je večeras u Roterdamu, u finalu pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:18, 25:20 i 25:23, posle 85 minuta igre.

Italija je bila smirenija na početku i veoma lako došla do rezultatske prednost. Srbija je pokušavala da se vrati u meč, ali jednostavno nije išlo. Italijanke su prilično lako, sa 25:18, resile prvi set u svoju korist i povele sa 1:0. U drugom setu je Italija vodila sa 8:4, ali je Srbija izjednačila na 10:10. U nastavku je bilo 16:14 za Italiju, pa 20:15, da bi Srbija serijom 3:0 smanjila na 20:18. Italija je potom povela sa 22:18, a drugi set dobila sa 25:20 za prednost od 2:0 u setovima. Sigurno je Italija igrala i na startu trećeg seta i povela sa 6:2, a Srbiji gotovo ništa nije polazilo za rukom. Ipak, posle tajm – auta Vasovića, Srbija se konsolidovala i izjednačila na 7:7. Italija je povela sa 12:10 i zatim održavala tu razliku do 14:12, kada je Srbija serijom 5:0, povela sa 17:14. Uzvratile su Italijanke serijom 4:0 za vođstvo 18:17, ali je Srbija ponovo preokrenula – 19:18. Usledilo je vođstvo Italije od 21:19, pa izjednačenje na 21:21 i ponovo prednost Italije – 24:21. Iskoristila je Italija treću meč loptu za konačnih 25:23 i pobedu od 3:0.