28.02.2024

08:01

Hornetsi na kraju čak uspeli i da ublaže razliku na "samo" 38 poena.

Janis Adetokumbo i Vasilije Micić

Košarkaši Šarlot Hornetsa doživeli su ubedljiv poraz na gostovanju Milvoki Baksima. Tim iz Viskonsina je na svom parketu slavio rezultatom 123:85 (32:16, 26:10, 38:23, 27:36).

Trijumf Baksa mogao je da bude još ubedljiviji, pošto je u nekoliko navrata krajem treće i početkom četvrte četvrtine bilo maksimalnih 49 poena razlike, ali su na kraju Hornetsi uspeli koliko-toliko da ublaže poraz.

U poraženom taboru je 16 minutana parketu proveo Vasilije Micić, ali se ovog puta nije proslavio. Reprezentativac Srbije je meč završio sa dva poena (0/2 za tri, 1/2 za dva) i tri asistencije.

Od Vasinih saigrača, najbolji je bio Majls Bridžis sa 17 poena, dok je Tre Men dodao 16. Ruki Brendon Miler je meč završio sa 14 koševa, a Davis Bertans je imao 12.

Na drugoj strani, ekipu Milvokija je do pobede vodio Janis Adetokumbo sa 24 poena. Demijan Lilard je ubacio 23 koša, a Bobi Portis 21.

Posle ove utakmice, Baksi su treći na Istoku sa skorom 38-21, dok su Hornetsi 13. sa 15-43.

Čak 11 utakmica NBA lige odigrano je u noći između utorka i srede, a u nastavku možete videti sve rezultate.

Klivlend - Dalas 121:119

Orlando - Bruklin 108:81

Vašington - Golden Stejt 112:123

Atlanta - Juta 124:97

Boston - Filadelfija 117:99

Njujork - Nju Orleans 92:115

Čikago - Detroit 95:105

Milvoki - Šarlot 123:85