JOVIĆ SE VRATIO POSLE SUSPENZIJE: Odlični Srbin ponovo bio u startnoj petorci Majamija!

Autor: P. Z.

28.02.2024

07:35

Ponovo je pokazao koliko je važan šraf u mašineriji Hita.

Nikola Jović

Košarkaši Majami Hita pobedili su u gostima Portland Trejlblejzerse rezultatom 106:96 (15:28, 31:28, 34:20, 26:20), u utakmici odigranoj u noći između utorka i srede.

Reprezentativac Srbije Nikola Jović vratio se u tim sa Floride posle jedne utakmice suspenzije i odmah se ponovo našao u startnoj petorci. Mladi srpski as je za 15 minuta na parketu ubacio osam poena (2/4 za tri, 1/1 za dva, 0/2 slobodna bacanja), a imao je i dva skoka.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džimi Batler sa 22 poena, Teri Rozir je dodao 19, Dankan Robinson je meč završio sa 17, dok je dvocifren sa 13 koševa bio i Bam Adebajo.

Na drugoj strani su se istakli Anferni Simons sa 26 i Džeremi Grant sa 24 poena, dok je Tumani Kamara sa 17 koševa i deset skokova upisao dabl-dabl.

Ovom pobedom, aktuelni vicešampion najjače lige na svetu stigao je na deobu pete pozicije na tabeli Istočne konferencije, sa skorom 33-25, koliko imaju i Filadelfija Seventisiksersi. Isti broj pobeda, ali i po poraz više, ostvarili su Orlando Medžik i Indijana Pejsersi, koji se nalaze u plej-in zoni.

Čak 11 utakmica NBA lige odigrano je u noći između utorka i srede, a u nastavku možete videti sve rezultate.

Klivlend - Dalas 121:119

Orlando - Bruklin 108:81

Vašington - Golden Stejt 112:123

Atlanta - Juta 124:97

Boston - Filadelfija 117:99

Njujork - Nju Orleans 92:115

Čikago - Detroit 95:105

Milvoki - Šarlot 123:85