NOVI TRIPL-DABL I REKORD BRUTALNOG JOKIĆA: Nikola DOMINIRA, Denver POBEĐUJE!

24.01.2024

07:09

Najbolji srpski košarkaš imao je još jednu partiju za pamćenje.

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Indijanu u istoimenom gradu rezultatom 114:109.

Centralna figura meča bio je, ko drugi, nego Nikola Jokić koji je postigao 31 poen uz 13 skokova i 10 asistencija.

Ovo je Nikolin 13. tripl-dabl ove sezone, a 118. ukupno, ne računajući plej-of. Još jedno veliko dostignuće je da je srpski centar uspeo da zabeleži tripl-dabl protiv 28 od 29 timova iz lige, ostalo je da to učini još samo protiv Vašingtona.

Jokić je još jednom demonstrirao da je ubedljivo najbolji igrač lige, jer iako ne postiže 70 poena, kao njegov najveći suparnik Džoel Embid, Nikola "drži konce" utakmice sve vreme u svojim rukama. Džoker razigrava saigrače, ne forsira, a tim mu pobeđuje, što i jeste krajnji cilj.

Još jedna utakmica gde je Jokić imao fenomenalne procenta, a šutirao je 13/19 iz igre, 3/4 za tri poena i 2/2 sa linije penala.

Indijana je imala prednost na poluvremenu utakmice 64:52, a onda je usledila fenomenalna treća deonica Denvera koju su dobili 39:19.

Ipak, u četrtoj četvrtini se ušlo u potpuni egal pred sam kraj, a onda je na scenu stupio Nikola Jokić.

Pogodio je Nikola dve trojke u poslednjih 100 sekundi utakmice, a ona šest sekundi pre kraja meča za 114:109 bila je ključna.

Najveću pomoć Nikola je imao u Džamalu Mareju koji je postigao 31 poen, a dodao je i osam skokova i sedam asistencija.

Kod Pejsersa, najefikasniji je bio Majls Tarner sa 22 poena, dok je Ti Džej Mekonel dodao 17.

Denver se nalazi na trećoj poziciji Zapadne konferencije sa skorom 30-14, a ima samo jedan poraz više od vodeće Minesote.