OBRADOVIĆ NADMUDRIO IVANOVIĆA: Velika POBEDA "Kneževa"!

09.01.2024

21:10

Sjajan meč u Monaku.

Košarkaši Monaka savladali su ekipu Baskonije na domaćem terenu u okviru 20. kola Evrolige rezultatom 93:83.

Centralna figura meča bio je Majk Džejms koji je postigao 26 poena.

Nije timu Duška Ivanovića pomogla ni fantastična partija najboljeg igrača Markusa Hauarda koji je sa 33 poena prosto izrešetao koš protivnika.

Neizvesno je bilo u prvoj četvrtini, a nakon deset minuta Baskonija je imala pola koša prednosti.

U naredna dva perioda, Monako je prelomio meč.

Imali su izabranici Saše Obradovića četiri poena prednosti na poluvremenu i 12 pred poslednju četvrtinu.

Uspeo je Monako da u poslednjoj četvrtini sačuva stečenu prednost i dođe do pobede.

Već pomenuti  Džejms bio je najbolji sa 26 poena, sedam asistencija i tri skoka. Motiejunas je pratio sa 13 poena, a po 12 su ubacili Dialo i Uatara.

Kod Baskonije pored 33 poena Hauarda dvocifreni su bili samo još Kocar i Sedrakeitis sa po 11 poena.

Monako je ostvario 11. pobedu uz 9 poraza, dok je Baskonija na skoru 10-10.

U narednom kolu izabranici Saše Obradovića gostuju Panatinaikosu u Atini, dok će Baskonija dočekati Olimpijakos.