PARTIZAN POBEDIO FENJERAŠA: Crno-beli GAZILI Asvel, "KOCKALI SE", pa trijumfovali!

21:35

Novi trijumf izabranika Željka Obradovića.

PARTIZAN - ASVEL               90:77

(23:17, 27:14, 19:14, 21:32)

Košarkaši Partizana rutinski su savladali Asvel u Štark areni rezultatom 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32) u 18. kolu Evrolige.

Pobeda izabranika Željka Obradovića nije se dovodila u pitanje ni jednog trenutka. Asvel je poveo 1:0 i to je jedini put da su imali prednost na ovom meču.
Raspucani su bili Panter i Jaramaz, a sve je funkcionisalo u napadu i odbrani.

Prednost je rasla do maksimalnih 31 poena razlike, a onda je usledio mali pad u drugom poluvremenu.

Pogađali su Skot i Kahudi i približili goste na -11 dva minuta do kraja susreta. Partizan je ipak odbio nalet i ostvario rutinsku pobedu.

Najefikasniji u Partizanu bio je kapiten Kevin Panter koji je postigao 22 poena.

Danilo Anđušić dodao je 15, a Ognjen Jaramaz 11 poena.

Kod gostiju bolji od ostalih Skot sa 24 poena, 11 je postigao Džekson, a 10 Lajti.
Crno-beli su ovim trijumfom na skoru 10-8, dok je Asvel ostao na samo dva trijumfa uz čak 16 poraza.

Partizan već u četvrtak očekuje večiti derbi. Crvena zvezda Meridianbet biće domaćin od 20.00 časova u Štark areni, a očekuje nas prava poslastica

40.minut - Fauliran Kaminski koji pogađa jedno slobodno bacanje. Kaudi pogađa trojku, a onda Anđušić u kontri. 90:77

40.minut - Trojka Jaramaza stavlja tačku na ovaj meč. Lajti pogađa za dva. 87:74

39.minut - Nesportski faul nad Vukčevićem koji je polovičan sa penala. 84:72

39. minut - Poeni Skota uz faul, pogađa i dodatno bacanje. 18 poena beka Asvela u ovoj četvrtini. Kaminski poentira na drugoj strani. Uzvraća Lajti na drugoj strani. 83:72

38.minut - Nova trojka Anđušića. Na drugoj strani nastavlja Skot. 81:67

38.minut - Faul Ponitke, pogađa slobodna bacanja Skot. Asvel se "opasno" približio. 78:65

37. minut - Majk Skot poentira u kontri. Asvel se približio na -15. Željko Obradović zove minut odmora. 78:63

36.minut - Poeni i za Balšu Koprivicu. Svi igrači Partizana su se upisali u strelce. Majk sSkot pogađa trojku na drugoj strani. 78:61

34.minut - Kaminski pogađa uz faul. Dodatno slobodno bacanje promašuje Frenk. 76:58

33.minut - Novi poeni za Asvel, Džekson pogađa dvojku. Anđušić odgovara trojkom, a na drugoj strani poentira i Li. 74:58

32. minut - Nova trojka za Asvel. Raspucali su se gosti 71:54

32. minut - Poeni Danila Anđušića iz minuta odmora. Majk Skot odgovara trojkom. 71:51

31.minut - Lajti pogađa trojku, a Željko Obradović reaguje tajm-autom. Neće dozvoliti iskusni srpski stručnjak nikakvo opuštanje. 69:48

Kraj treće četvrtine.

30.minut - Jaramaz je promašio ulaz za kraj treće deonice. 69:45

30.minut - Izgubljena lopta Partizana, Džekson zakucava u kontri. 69:45

29.minut - Navijači imaju svoj šou u Areni. Pevaju iz sveg glasa i pored toga što jen utakmica već verovatno rešena.

28. minut - Male čarke na terenu. Naneli je odgurnuo Kauđdija, koji je ustao da se razračuna, ali se situacija brzo smirila. Sudije su ipak odlučile da pogledaju snimak i dodelile nesportski faul Naneliju. Promašuje Kaudi prvo bacanje, ali siguran drugi put.

28. minut - Četiri vezana poena Asvela. 69:43

27. minut - Panter pogađa još jednu trojku.  69:38

25. minut - Divan prodor Danila Anđušića koji poentira na obruču. Kaudi uzvraća trojkom. Panter ekspresno odgovara poenima na ulazu. Skot poentira za dva na drugoj strani. Brzo se igra u Areni. 66:38

24.minut - Kaboklo prelepo pogađa preko Lovernja. Partizan gazi rivala. 62:33

23.minut - Anđušić je dobio prve minute i odmah pogađa težak šut za dva poena. Bio je i fauliran, pogađa dodatno slobodno bacanje. 60:33

23.minut - Pogađa i Bruno Kaboklo trojku. raspucan Partizan. 57:33

22. minut - Fenomenalni Kevin Panter pogađa novu dvojku, zatim dobra odbrana i zakucavanje Vukčevića u kontri. 54:33

21. minut - Lovernj pogađa dvojku i otvara drugo poluvreme. 50:33

POLUVREME

20.minut - Tajm-aut Željko Obradović. Trener "parnog valjka" želi da smiri svoje izabranike koji su počeli da uzimaju nerezonske šuteve. Kakkva trojka Kevina Pantera iz minuta odmora. Preko Majka Skota. Džekson pogađa dva slobodna bacanja. 50:31

19.minut - Partizan pleše po terenu. Panter pogađa težak šut za dva, a Partizan je na +20 47:27

18.minut - Kaminski je razigran i pogađa za dva. Asvel pravi faul u napadu, novi posed za crno-bele. Smit se prošetao do obruča. 45:27

18. minut - Luvavu vraća trojku nakon tajm-auta. 41:27

17.minut - Promašaji na obe strane, ali to prekida Alen Smailagić trojkom. Tajm-aut Poceko. 41:24

16.minut - Fantastično igra Partizan. Naneli je našao Kaminskog koji lako poentira. Kaminski zatim dobija bespotrebnu tehničku zbog priče sa Falom. Paris Li pogađa bacanje za Asvel.

15.minut - Jaramaz je potpuno vratio samopouzdanje. Pogađa za dva. Partizan igra čvrstu odbranu i nagrađuje se u napadu. 36:23

15. minut - Fenomenalna asistencija Jaramaza i prvi poeni Džejlina Smita. 34:23

14.minut - Žestok faul Lajtija na Kaminskom. Željko Obradović smatra da je prekršaj bio nesportski i traži čelendž jer su sudije dosudile običan prekršaj. Ostala je odluka na snazi, a Kaminski ima dva slobodna bacanja. Precizan Frenk jednom. 32:23

14. minut - Dva puta je lako probio Luvavu i postigao poene. 31:23

12.minut - Muči se Asvel u napadu, ali je Majk Skotm ipak poentirao iz ofanzivnog skoka. Naneli promašuje na drugoj strani. Partizan jako loše gradi obruč, Asvel je imao tri napada, ali su se odbranili crno-beli. NAneli pogađa trojku na drugoj strani. 31:19

11.minut - Jaramaz pogađa za trii. Pogađa zatim Ognjen i u kontri. Odlična rola sjajnog beka. Eksplodirala je Arena. Tajm-aut Poceko. 28:17

Kraj prve četvrtine.

10. minut - Sjajna odbrana i ukradena lopta Jaramaza. Fauliran je Ognjen u kontri i dobija dva bacanja. Pogađa jedno. 23:17

10. minut - Debi Džejlina Smita u dresu Partizana u Evroligi uz ovacije grobara. Vukčević pogađa trojku uz dodatno slobodno bacanje. Faulirao ga je Majk Skot. Tristan precizan i sa penala. 22:17

9. minut - Trojka Edvina Džeksona za nastavak Asvelove serije. Željko Obradović reaguje minutom odmora.

8. minut - Lovernj snažno zakucava, a onda trojka Pantera. Šou kapitena Partizana. Kaudi pogađa za dva, a onda i Li dva slobodna bacanja. 18:14

7.minut - Sjajan pogodak Kabokla, a onda i ukradena lopta Partizana i novi poeni Brazilca. 15:8

6.minut - Lovernj promašuje šut, ali Partizan gubi loptu na drugoj strani. Kaudi beleži lake poene na obruču. 11:8

5.minut - Panter je u seriji, pogađa dvojku i već ima sedam poena. Pogađa i Doužer poludistancu 11:6

3. minut - Izgubljena lopta Partizana dovela je Željka Obradovića do tačke ključanja, poludeo je Žoc na svoje izabranike. Odbranili su se crno-beli, a onda Ponitka poentira u kontri. Paris Li pogađa trojku. 7:6

2. minut Precizan je Panter sa poludistance, a onda kapiten Partizana pogađa i trojku. Luvavu uzvraća za dva poena 5:3

1. minut - Prvi napad za Partizan, težak promašaj Doužera, koji pravi prekršaj u kontri. Dva slobodna bacanja za Fala koji je bio precizan jednom.

POČELA JE UTAKMICA

Grobari dočekali Lovernja, Asvel podelio snimak.

Glavobolja za trenera Željka Obradovića potvrđena je, jer će u prvu evroligašku utakmicu u 2024. godini morati bez jednog od najboljih igrača Zeka Ledeja.

PRE MEČA

Košarkaši Partizana dočekuju Asvel u Štark areni od 20.45 u okviru 18. kola Evrolige.

Ovo će biti prvi meč za crno-bele u 2024. godini i prilka za prekid neugodne serije poraza u najkvalitetnijem evrospkom košarkaškom takmičenju.

Naime, nakon što su u Madridu poraženi od Reala rezultatom 91:75, izabranici Željka Obradovića položili su oružje pred Virtusom, koji je uspeo da odnese ceo plen iz Beograda 77:75.

Debitovaće u Evroligi za Partizan i Džejlin Smit, bek koji je došao iz redova Virtusa, a očekuje se da mnogo doprinese organizaciji igre crno-belih.

Večerašnji rival je najgora ekipa u Evroligi, ali rezultati koje postižu nisu srazmerni kvalitetu tima, tako da Partizan očekuje težak posao.

Asvel ima samo dve pobede, ali su u prošlom kolu tek u poslednjim sekundama meča poraženi od šampiona Evrope Real Madrida rezultatom 77:76.

Đanmarko Poceko poznat je po svom temeramentu, posebno je motivisan kada njegova ekipa gostuje na "vrućem" terenu, tako da će njegovi izabranici sigurno dati sve od sebe da iznenade u Beogradu.

Ova utakmica biće prilika i da grobari pozdrave svoje bivše igrače i ljubimce Borisa Daloa i Žofrija Lovernja.

Lovernj je bio i kapiten crno-belih, a koliko voli Partizan pokazao je i istetoviravši grb "parnog valjka" na ruci.

Nema sumnje da će biti dočekan ovacijama, a očekuje ga emotivna utakmica.

Željko Obradović

- Oni su tim koji je u svim utakmicama, otkako je (Đanmarko) Poceko došao pokazali ono što njega krasi kao trenera, a to je karakter. I u svim utakmicama su bili veoma blizu da pobede. Košarka je takav sport da su izgubili i neke mečeve koje je bilo praktično nemoguće izgubiti. Maksimalno poštovanje, naravno sa željom da otvorimo ovu godinu dobrom utakmicom i pobedom - rekao je trener Partizana.