GROBARI U TRANSU: Fantastična vest za Partizan!

Autor: P. Z.

31.12.2023

15:25

Crno-beli nisu mogli da zamisle lepši kraj 2023. godine.

Košarkaši Mege pobedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 97:86 (14:23, 24:18, 27:21, 32:24), u poslednjem meču 14. kola AdmiralBet ABA lige, a ujedno i utakmici kojom je spuštena zavesa na regionalni šampionat u 2023. godini.

Mega sad ima polovičan skor 7-7, a Cedevita Olimpija 10-4, koliko ima i Partizan, koji zahvaljujući ovoj pobedi Mege više ne zaostaje za Slovencima na drugoj poziciji na tabeli. Naravno, ispred njih se na tabeli nalazi neprikosnovena Crvena zvezda Meridianbet, koja je ostvarila 13 pobeda u 14 kola.

Gosti su bolje otvorili meč i vodili 23:14 posle deset minuta igre, ali je već do poluvremena srpski tim preokrenuo i vodio je 42:41 kada se otišlo na pauzu.

Domaćin je u trećoj deonici uspeo da odbije nekoliko naleta Cedevita Olimpije i u poslednji kvartal utakmice uđe sa plus tri (65:62). Četiri minuta pre kraja Mega je imala osam poena prednosti (81:73) i tada je bilo jasno da će ostvariti pobedu.

Stefan Miljenović je predvodio Megu do trijumfa sa čak 28 poena, Nikola Đurišić je dodao 18, Uroš Plavšić 15, a Petar Kovačević deset.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u Cedevita Olimpiji sa 22 poena. Jaka Blažič je dodao 18, Karlo Matković 15, a dvocifreni su bili još Divejn Stjuart sa 11 i Gregor Glas, koji je ubacio deset poena.

Mega u narednom kolu gostuje Borcu, dok će Cedevita Olimpija dočekati Crvenu zvezdu Meridianbet.