BUDUĆNOST PRETILA PARTIZANU, PA DEKLASIRANA! Doužer i Kaboklo ODUVALI Podgoričane! (VIDEO)

16.12.2023

20:30

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost rezultatom 96:83 (21:28, 29:13, 28:23, 18:19) u derbiju 12. kola AdmiralBet ABA lige

Bila je to osma uzastopna pobeda za branioca regionalne titule, koji je posle četiri evroligaška trijumfa upisao i četvrti uspeh zaredom na Jadranu.

Predvođeni sjajnim tandemom Bruno Kaboklo-Pi Džej Doužer, domaćin je na kraju stigao do ubedljivog slavlja, iako početak nije nagoveštavao takav epilog.

Podgoričani su bolje ušli u utakmicu i sa dve vezane trojke poveli sa 6:0, dok Partizan nije mogao da nađe rešenje za dalekometnu paljbu Brendona Pola, međutim, sve se promenilo u drugom kvartalu.

Iako je Budućnost vodila i 11 koševa više na isteku uvodne deonice (14:25), crno-beli se nisu predavali, te su u nastavku pokazali evroligaško lice.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 96:83 (21:28, 29:13, 28:23, 18:19)

Štark arena. Sudije: Petek, Majkić, Radojković.

PARTIZAN: Vukčević 10, Ledej 12, Drezgić, Koprivica 2, Panter 7, Smailagić, Jaramaz 5, Naneli 10, Anđušić 7, Dožer 17, Ponitka 5, Kaboklo 21.

BUDUĆNOST: Mihailović 5, Ilić, Ros, Slavković 5, Makundu 12, Ferel 17, Džons 12, Jagodić Kuridža 2, Vilijams 1, Rajt 6, Popović 4, Pol 16.

Serijom 19:3 u drugoj četvrtini, na krilima raspoloženih Džejmsa Nanelija, Pi Džej Doužera i Bruna Kabokla, crno-beli su napravili rezultatski preokret, ne dozvolivši Podgoričanima da više od tri minuta postignu koš. To je obezbedilo ubedljivu prednost Obradovićevoj četi na poluvremenu (50:41), iako je na početku utakmice to izlgedalo nemoguća misija.

Nastavak je poenima Doužera doneo 12 koševa prednosti za crno-bele (55:43), ali se Budućnost nije predavala, pa je preko Makundua koliko-toliko uspevala da održava do 10 poena zaostatka. Ipak, Partizan je pojačao ritam i do poslednje četvrtine stigao do najvećih 14 razlike (78:64), sa kojom je ušao u odlučujućih 10 minuta.

Poslednjih kvartal predstavljao je rutinsko odrađivanje posla i egzibicije za uživanje grobara, koji su sedmi put zaredom ispratili svoje ljubimce pobedničkim aplauzom sa parketa.

Partizan je sada na skoru 9-3, dok je Budućnost pretrpela četvrti poraz u sezoni i ostala na osam ovosezonskih pobeda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bruno Kaboklo sa 21 poenom, dok je sjajni Pi Džej Doužer ubacio četiri koša manje. Zek Ledej je dodao 12 poena, a dvocifreni su bili još Naneli i Vukčević sa po 10 koševa.

Kod Podgoričana, blistao je Jogi Ferel sa 17 poena, jedan manje postigao je Brendon Pol, a po 12 koševa imali su Makundi i Marvin Džons.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Trojka Jaramaza 96:83. Kraj utakmice, Partizan je pobedio 96:83.

39. minut - Ponitka pogađa oba bacanja 93:78, potom i Jogi Ferel dva puta, jednu dvojku, pa trojku 93:83.

38. minut - Jogi Ferel pogađa oba slobodna bacanja 91:78.

38. minut - Ledej pogađa četiri penala zaredom, oba puta je slat na liniju za slobodna bacanja, koja je izveo nepogrešivo 91:76. Kod Budućnosti, Makundu pravi grešku u koracima.

37. minut - Posle promašaja Brendona Pola, Makundu je napravio faul u napadu.

37. minut - Tehnička za Ognjena Jaramaza!

36. minut - Pogađa Brendon Pol, Budućnost na jednocifrenom minusu 85:76. Ipak, samo kratko, jer poentira Ponitka za 87:76.

Kevin Panter šutira pored Džonsa

35. minut - Marvin Džons stiže do 12. poena - 85:73. Sledi TV tajm-aut.

34. minut - Danilo Anđušić pogađa oba slobodna bacanja 85:71.

33. minut - Popović precizan za 83:71.

32. minut - Ledej za Koprivicu koji "zakucava" 83:69.

31. minut - Vukčević poentira za ubedljivih 81:64, na drugoj strani Mihailović uzvraća trojkom 81:67.

Počela je poslednja deonica.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Kaboklo pogađa oba bacanja i donosi najvećih +14 Partizanu, koji u poslednju četvrtinu ulazi vođstvom 78:64.

30. minut - Otvorena trojka za Ferela, koji ne promašuje 74:64, na drugoj stranu Jaramaz asistira Anđušiću za 76:64.

29. minut - Kod Budućnosti slobodna bacanja izvodi sigurno Marko Jagodić Kuridža 72:61, a onda je izgubio ravnotežu što je iskoristio Zek Ledej i pogodio uz dodatan penal - 74:61. Promašio je Amerikanac "poklon".

29. minut - Bruno Kaboklo poentira pod faulom Džonsa 71:59. Pogodio je centar Partizana dodatni "penal" i sada je Partizan na najvećih +13, vode domaći 72:59.

28. minut - Iz teške pozicije pogađa Ognjen Jaramaz 69:57, pa onda "zakucavanje" Marvina Džonsa 69:59.

27. minut - Panter realizuje oba bacanja 67:55, a onda Popović krade loptu Ledeju i poentira 67:57.

27. minut - Kaboklo dolazi do svog 16. poena i povećava na 65:55.

26. minut - Makundu poentira pod faulom Vukčevića, imaće i dodatno bacanje 63:54. Pogodio je i penal doskorašnji igrač Monaka 63:55.

26. minut - Još jedna trojka za Bruna Kabokla 63:52, ide "parni valjak" na +11. Novi tajm-aut.

25. minut - Makundu zakucava u kontri i smanjuje 60:52.

24. minut - Naneliiiiii pogađa za tri i opet Partizan ima dvocifrenu prednost 60:50.

23. minut - Trojka za Rajta smanjuje Budućnost 57:48, potom i Makundu precizan sa penala 57:50.

22. minut - Pi Džej Doužer donosi domaćima najvećih 12 poena prednosti (55:43), ipak "zakucava" Džons iz mesta 55:45, pa onda još jednom Doužer 57:45.

21. minut - Slavković otvara drugo poluvreme poenima 43:50, a onda trojka Doužera Partizan vodi 53:43.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - Zek Ledej precizan sa niskog posta 48:41, a onda spektakularan poen Pi Džej Doužera za kraj prvog poluvremena 50:41.

18. minut - Serija Podgoričana 0:6, traži Obradović tajm-aut, sada je 40:36. Besan je Žoc na svoje izabranike.

Bruno Kaboklo

17. minut - Nesuđeno pojačanje Partizana Jogi Ferel daje trojku 40:34.

16. minut - Još jednom Tristan Vukčević vodi crno-bele na plus devet - 40:31!

15. minut - Trojka Kevina Pantera, ide Partizan na +7, trenutno je 38:31! Popović promašuje kod Budućnosti, koja ništa ne može da pogodi.

14. minut - Vukčević poentira, raste prednost domaćina 35:31.

13. minut - Trojka Džejmsa Nanelija, još jedna kojom Partizan prelazi u vođstvo prvi put od početka meča. Serijom 5:0 crno-beli prelaze u vođstvo 33:31. Tajm-aut Budućnost.

12. minut - Džejms Naneli poentira za tri 25:29, Ferel daje iz igre 25:31, potom i Kaboklo pogađa trojku - Partizan je ponovo u igri 28:31!

11. minut - Ponitka polovičan sa slobodnih bacanja 22:28. Poljak jednim poenom otvara drugu četvrtinu. Na drugoj strani polovičan i Vilijams 22:29.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Trojka za Anđušića 18:26, pa pogađa Jogi Ferel za konačnih 21:28 posle prve četvrtine.

10. minut - Zek Ledej pogađa oba penala 18:25.

9. minut - Doužer smanjuje na 14:22, ali nova trojka Pola 14:25, pa onda Pi Džej Doužer još jednom s poludistance 16:25.

8. minut- Još jedna trojka Brendona Pola za prvu dvocifrenu prednost gostiju 12:22. Tajm-aut Obradovića.

7. minut - Pol pogađa još jednu trojku 12:19, najvećih +7 za Budućnost.

6. minut - Pogodio je Brendon Pol pol trojku 10:14, pa onda Kaboklo za 12:14, potom precizan i Makundu 12:16. Brzo se igra, efikasna igra na obe strane.

6. minut - Kaboklo pogađa pod faulom 7:11. Pogodio je i dodatan penal 8:11.

Frenk Kaminski i Uroš Trifunović iz gledališta prate ovaj meč

5. minut - Rajt polovičan sa bacanja 5:11, promašio je prvo, drugo pogodio.

4. minut - Marvin Džons "zakucava" za 5:10.

3. minut - Evo prve trojke za Partizan, precizan je Bruno Kaboklo 5:8.

2. minut - Ledej prekida seriju Budućnosti i postiže oba slobodna bacanja, za prve koševe Partizana 2:6, ali ubrzo pod košem domaćih Marvin Džons poentira 2:8.

2. minut - Rajt sada poentira nova trojka za Budućnost koja vodi 6:0. Sjajan početak Podgoričana!

1. minut - Vlado Mihailović pogađa prvu trojku na meču i donosi vođstvo gostima 3:0!

Utakmica je počela!

20.56 - Budućnost je na megdan evroligašu došla posle ubedljivog poraza u Morači od Turk Telekoma, u grupnoj fazi Evrokupa (73:96).

20.50 - Trener Partizana Željko Obradović poslao je na teren isti sastav koji je igrao u Kaunasu. To znači da u ekipi neće biti Frenk Kaminski, Aleksa Avramović i Uroš Trifunović.

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog utakmice Partizan - Budućnost, u 12. kolu AdmiralBet ABA lige.

UVOD

Košarkaši Partizana nalaze se u strašnoj seriji od sedam uzastopnih pobeda na oba fronta.

Izabranici Željka Obradovića upisali su četiri trijumfa u nizu na evroligaškoj sceni, a poslednji na gostovanju Žalgirisu u Kaunasu, dok su u regionalnom takmičenju savladali Borac, FMP i prethodnog vikenda Studentski centar Derbi.

Sada je pred timom iz Humske jedan od tri najteža izazova na Jadranu (uz Crvenu zvezdu Meridianbet i Cedevita Olimpiju), a budući da su doživeli već tri poraza, na novi kiks više prava nemaju.