11.12.2023

19:49

Košarkaši Partizana dobili Podgoričane sa 99:76

PARTIZAN - STUDENTSKI CENTAR 99:76

Košarkaši Partizana savladali su Studentski centar na domaćem terenu sa 99:76 u 11. kolu AdmiralBet ABA lige. Izabranici Željka Obradovića s pola snage su došli do dvocifrene prednosti već tokom prvog poluvremena, a u nastavku su samo gazili protivnika.

Gosti su uspeli da smanje prednost tokom treće deonice, ali to nije dugo trajalo. Crno-beli su u poslednjoj četvrtini ponovo zaigrali ozbiljnije i razbili su goste.

Najefikasniji na meču bio je Zek Ledej sa 19 poena, dok je Smailagić dodao još 18.

ČETVRTA ČETVRTINA

10. minut -  Koprivica je precizan za 97:74

8. minut - Drežnjak smanjuje na 92:71

7. minut - Nova trojka Pantera, njegov osmi poen

6. minut - Drežnjak pogađa za tri poena -

5. minut - Kaboklo je precizan sa penala

4. minut - Gosti se ne predaju i poenima Hadžibegovića i Kamenjaša smanjuju prednost

3. minut - Kaboklo zakucava i ponovo uvećava razliku

2. minut - Kaboklo postiže prve poene za Partizan u poslednjoj četvrtini

1. minut - Studentski centar smanjuje prednost

TREĆA ČETVRTINA

10. minut - Ledej siguran pred poslednju deonicu

9. minut- Smajli ponovo pogađa s linije za tri poena

7. minut - Ledej jednom rukom pogađa. Povredio se Ognjen Jaramaz i iznet je sa terena.

6. minut - Kaboklo upisuje nove poene

5. minut - Kaboklo pogađa za dva, crno-beli čuvaju rezultat

4. minut - Mirković smanjuje na 55:43.

3. minut - Koprivica upisuje prve poene za Partizan u drugom poluvremenu

2. minut - Gosti su u naletu, smanjuju prednost crno-belih

1. minut - Dolins trojkom otvara drugo poluvreme 53:35 i gosti prave niz

DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Partizan ubedljivim rezultatom odlazi na pauzu

9. minut - Drežnjak smanjuje na 51:28.

8. minut - Kapusta pogađa za tri poena .

7. minut - Hadžibegović je polovičan sa penala

5. minut - Koprivica zakucava - 44:20.

4. minut - Panter i Anđušić postižu poene s velike udaljenosti

3. minut - Gosti smanjuju na 34:20, ali ni Partizan se ne opušta

2. minut - Ivišić postiže dva poena, s druge strane uzvraća Doužer se trojkom upisuje u listu strelaca - 34:16

1. minut - Hadžibegović je polovičan sa penala

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Ivišić smanjuje na 27:13.

9. minut - Anđušić se upisao u strelce

7. minut - Drobnjak pogađa prvu trojku za goste

6. minut - Smailagić ponovo precizan

5. minut - Ledej postiže svoju drugu trojku

4. minut - Ledej povećava na

3. minut - Smailagić pogađa treću uzastopnu trojku. Neverovatna serija Partizana,

2. minut - Ledej trojkom otvara utakmicu

PETORKE

Partizan: Jaramaz, Ponjitka, Ledej, Smailagić i Kaboklo

Studentski centar: Dokins, Kapusta, Drežnjak, Mirković i Kamenjaš.

Košarkaši Partizana dočekuju Studentski centar u 11. kolu AdmiralBet ABA lige. Crno-beli trenutno zauzimaju petu poziciju na Jadranu sa skorom od sedam pobeda i tri poraza.  S druge strane, tim iz Podgorice ima skor od 6/7. Izabranici Željka Obradovića moraju da slave na ovom meču, ako žele da odbrane titulu osvojenu prošle godine.

Sa Studentima crno-beli nemaju baš najbolji skor u poslednje vreme, pa samim tim je ovaj duel od velike važnosti za ekipu Željka Obradovića, koja već ima tri poraza u regionalnom prvenstvu.

Takođe, meč je idealan za osvetu kluba iz Humske, pošto ih klub iz Crne Gore žestoko namučio prošle sezone u četvrfinalu, a potom su ih dobili u finalu Superkupa na početku ove sezone.