RAKETE IZGRANATIRALE ŠAMPIONA! Jokić se kasno PROBUDIO! Denver niže PORAZE! (VIDEO)

09.12.2023

06:43

Košarkaši Hjuston Roketsa pobedili su Denver Nagetse rezultatom 114:106.

Srpski centar i najbolji igrač aktuelnih NBA šampiona Nikola Jokić je upisao 23 poena, 16 skokova i pet asistencija za 34 i po minuta na parketu. Nije "Džoker" bio raspoložen uprkos dabl-dablu, pošto je iz igre šutirao razočaravajućih 9/26.

Videlo se to već do poluvremena, kada je Srbin imao tri poena i iz igre "gađao" 1 od 10,

Bio je to treći vezani poraz za Denver, posle izgubljenih mečeva od Sakramenta i LA Klipresa, protiv kojih je Jokić takođe ostvario nestvarnih za njega 9/32 iz igre. Sad je odigrao novu zabrinjavajuću partiju, iako je dugo vladao rezultatski egal.

Međutim, u drugom poluvremenu "rakete" su krenule da granatiraju "grumenje" i već u trećoj četvrtini ostvarili nedostižnih +18. Potom je Hjuston bio u velikom padu u igri, pošto su Nagetsi od -25 kod rezultata 103:78 uspeli da spuste na samo šest poena prednosti (110:104), ali se Denver kasno razigrao. Probudio je Jokić u trećem kvartalu, ipak, već tada je bilo jasno da će Roketsi trijumfovati.

Jokić u razgovoru sa sudijom

U ovom meču veteran iz Hjustona Džef Grin dobio svoj šampionski prsten na ovoj utakmici, što je donelo prilično emotivne scene zbog susreta sa bivšim saigračima.

Upravo je Grin predvodio Roketse sa 26 poena, VanVlit je dodao 25, Šengun je imao 17 poena, 10 skokova i sedam asistencija, Dilon Bruks je utakmicu završio sa 16 koševa.