NIŠTA OD ŠPANSKOG ČUDA: Zvezda Meridianbet poražena od Valensije

06.12.2023

22:42

Crveno-beli stigli u drugom poluvremenu „minus 16“, ali nisu uspeli i da prelome meč u svoju korist.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su od Valensije sa 85:81 (25:19, 31:21, 16:25,13:16) na gostovanju u 12. kolu Evrolige. Izabranici Janisa Sferopulosa dali su sve od sebe, ali protiv raspucanih Španaca nije se moglo do prvog brejka na strani ove sezone u elitnom takmičenju.

Držali su se crveno-beli dok im je polazilo za rukom da odigraju kakvu takvu odbranu, ali kada su se domaćini raspucali spasa nije bilo. U prvom poluvremenu kobna je bila sredina druge četvrtine kada su „slepi miševi“ sipali koševe sa svih strana, a tek donekle je potonuće srpskog tima zaustavljeno ulaskom Miloša Teodosića i posle nekoliko lepih akcija koje su u koševe pretvarali upravo Teo, Tobi i Nejpir. Međutim, Valensija je prolazila kroz odbranu Zvezde Meridianbet kao kroz sir, pa ne čudi da je posle 20 minuta na semaforu stajalo 56:40.

Crveno-beli se nisu predali, već su u trećoj četvrtini krenuli po čudo i došli na korak do njega. Topili su prednost Valensije polako i došli čak i na 61:60, a onda je serija 6:0 donaćina bila kobna, pa su Španci sa osetnom prednošću ušli u poslednjih deset minuta.

Nažalost, izabranici Janisa Sferopulosa nisu imali snage za novu seriju, iako im se Valensija „nudila“ nekoliko puta, pa i u samom finišu kada je viđena penal-završnica, pa su upisali osmi poraz uz četiri pobede, dok su Španci na polovičnom učinku.

Na kraju, najefikasniji kod Zvezde Meridianbet bili su Nedović i Nejpir sa po 14 poena, dok je Valensiju predvodio Dejvis sa 21 poenom.

Za Zvezdu Meridianbet nema odmora jer koliko u petak gostuje Baskoniji u drugom susretu na španskoj turneji u duplom kolu Evrolige.

TOK MEČA

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET

85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 13:16)

ČETVRTA ČETVRTINA

10. minut: Teo promašuje trojku za vođstvo! Dejvis u napadu dobija faul i dva bacanja i stavlja tačku na meč - 85:81

10. minut: Harper pogađa, vodi Valensija - 83:81

10. minut: NEDOVIIIIĆ TROJKA, NEREŠENO JE! (81:81)

9. minut: Nejpir ne može ništa da pogodi, ali zato Bolomboj poentira iz kotre - 81:78

8. minut: Sve je stalo u Zvezdi, Bolomboj se nije pokazao kao neko ko može da pogodi kad je važno, ali Teo dobija poene preko bacanja (81:76)

6. minut: Nedović pokazuje šta zna i drži Zvezdu u životu 78:72. Pogađa i Mitrović za 78:74, ali onda opet Dejvis, pa izgubljena lopta crveno-belih, ali domaćini brzaju

4. minut: Nejpir pogađa trojku - 76:70

4. minut: Valensija opet ima osetnu prednost posle pogođenih 2+1 (75:67). S druge strane nema lakih poena za Zvezdu, pa domaćini beže na 76:67, pa još Nedović pravi ličnu u napadu

2. minut: Teodosić se vratio u igru umesto Nejpira pred kraj treće četvrtine i započeo je i poslednju deonicu. Odmah asistencija za Mitrovića (72:67)

TREĆA ČETVRTINA

10. minut: Novak greška crveno-belih, nova kontra Valensije i sada je 70:61, pre nego što je Zvezda iskoristila dva bacanja za 70:63, pa i Lazić ide na istu liniju i pogađa, ali Harper uz zvuk sirene stavlja tačku na odličnu treću četvrtinu crveno-belih (72:65)

9. minut: Zvezda je stala u napadu, pa posle još dva poena Valensije i serije 6:0 Sferopulos traži predah - 68:61

8. minut: Klaver pogađa trojku - 65:61, pa greška Nejpira za kontru Valensija koja poene zarađuje sa linije za slobodna bacanja, ali Dejvis pogađa samo drugo (66:61)

7. minut: TROJKA ZVEZDE, zaostaje samo pola koša - 62:61.

7. minut: Nejpir na sreću nije teže povređen, ušao je u igru, a onda je brutalno fauliran na šutu za tri poena, pa se opet uhvatio za leđa. Na sreću, izgleda da je sve u redu i rođeni Amerikanac smanjuje na 62:58

6. minut: Davidovac se ušunjao pod koš i pogodio, dok je Valensiji stao šut - 60:53. Teo iznuđuje u sledećem napadu i preko slobodnih bacanja stiže do 60:55. Koš Valensije i jedno slobodno bacanje Mitrovića, ali Klaver pravi faul u napadu pa Zvezda ima novu šansu

5. minut: Bolomboooj! Obruč je izdržao zakucavanje, Zvezda je na jednocifrenom zaostatku - 60:51

4. minut: Harper pogađa za dva, Teo greši, ali i Dejvis, pa se Valensija nije opet otcepila - 60:47. Španci ne daju lake poene, Lazić je morao na liniju za slobodna bacanja (60:49)

2. minut: Teo pogađa trojku i vraća crveno-bele u meč, ali Dejvis je nemilosrdan - 58:47

1. minut: Dobre odbrane i poeni Bolomboja sa linije za slobodna bacanja na startu drugog poluvremena - 56:42

DRUGA ČETVRTINA

10. minut: Zvezda je do odlaska na odmor pokušala da smanji loš utisak, ostaje joj još 20 minuta da pokuša da napravi veliki preokret - 56:40

10. minut: Srpski tim je već primio više od 50 poena, a još nije poluvreme! Zvezdina odbrana se potpuno raspala, a velikoj razlici kumovale su i greške u napadu i osma izgubljena lopta - 53:37

8. minut: Dva koša Zvezde, razlika je opet jednocifrena - 46:37. Onda opet Jović za sedmu trojku Valensije (49:37)

7. minut: Nedović prekida post, ali Klaver cepa mrežicu novom trojkom, pa kontra Valensije - 46:33

6. minut: Nekoliko ne realizovanih napada na obe strane. Valensija pogađa i prvi put ima dvocifrenu prednost - 44:31. Sferopulos nema kud, traži minut odmora.

5. minut: Zvezda je uspostavila kontrolu skoka, sve što Valensija promaši crveno-beli pokupe, ali greške na drugoj strani odmažu izabranicima Janisa Sferopulosa, pa posle namerne lične greške, bacanja i trojke domaćini se opet odlepljuju - 39:31

4. minut: Zvezda ne da lake poene, ali Valensija pogađa sa linije za slobodna bacanja - 34:27. Pogađa i Teodosić, crveno-beli brane napad, a onda Tobi ne greši iz zicera za 34:31.

2. minut: Valensija sa linije za slobodna bacanja otvara drugu četvrtinu, ali Tobi postiže trojku za Zvezdu - 27:22. Domaćini pogađaju jedno bacanje, a onda i Nejpir pogađa trojku - 28:25! I opet ta trojka "slepih miševa", domaćin ne da prednost (31:25)

PRVA ČETVRTINA

10. minut: Džons je pogodio za Valensiju, Zvezda je imala poslednji napad, ali ništa od koša pa je prva četvrtina završena prednošću domaćina sa 25:19

9. minut: Teo pokazuje klasu i proigrava Nejpira. Nova čvrsta odbrana Zvezde, a posle trojke Davidovca gosti prilaze na 20:19. Nažalost, pogađa i Valensija trojku (23:19)

8. minut: Dejvis teroriše crveno-bele, ali posle koša Nejpira i propalog napada domaćina sada je Miloš Teodosić fauliran pa on pogađa sa linije za slobodna bacanja - 18:14

7. minutu: Zvezdini problemi za linije za slobodna bacanja se nastavljaju. Stefan Jović ubacuje trojku protiv bivšeg kluba, Bolomboj sa druge strane opet pogađa za 16:10

6. minut: Bolomboj pogađa oba slobodna bacanja za 11:7. Zvezda igra granitnu odbranu, ali za Dejvisa nema rešenja - 13:7

5. minut: Jago koristi jedno slobodno bacanje, Valensija to ne kažnjava već je sevnula kontra crveno-belih i Gijedraitis ide na liniju za slobodna bacanja ali oba promašuje. To kažnjava Dejvis i sada je 11:5

4. minut: Evo i poena Nedovića, ali Valensija uzvraća za 9:4

3. minut: Igra se čvrsto na obe strane, nema lakih koševa, ali Zvezda greši što Španci kažnjavaju trojkom - 7:2

2. minut: Brzopleta igra obe ekipe obeležila je početak meča, kao i jake odbrane, pa se na prvi koš čekalo duže od minuta kada se upisao Bolomboj, ali je Valensija odmah uzvratila - 2:2