PARTIZANU ROVOVSKA BITKA: Crno-beli posle produžetka i NEVIĐENE DRAME srušili Monako u Areni!

Autor: M. M.

05.12.2023

19:30

Meč je okončan rezultatom 89:85.

Košarkaši Partizana pobedili su Monako u 12. kolu Evrolige posle rovovske borbe i velike drame u beogradskoj "Štark Areni" - 89:85. Meč je trajao dva i po sata i odlučen je u produžetku, a koliko je bilo interesantno govori podatak da su se rivali 13 puta smenjivali u vođstvu tokom 45 minuta košarke. Najbolji je na kraju bio Kevin Panter sa 25 poena, a pratio ga je Džejms Naneli sa 23, koliko je postigao i Montejunas na drugoj strani.
Crno-beli su, podsećamo, nakon dodatnih pet minuta slavili i u prethodnom kolu protiv Panatinaikosa.
Partizan u narednom meču, takođe na svom parketu, dočekuje ekipu Armanija iz Milana, dok će Monako u goste Žalgirisu u Kanunasu. Crno-beli igraju u četvrtak od 20.30, a "kneževi" dan kasnije u 19 časova.

PARTIZAN - MONAKO 89:85

5. minut: Ostalo je 36 sekundi do kraja. Utakmica se baš odužila jer sudije često gledaju snimak. Partizan je na pragu pobede...

4. minut: Egal u Areni. Drama dostiže vrhunac. Igra koš za koš.

3. minut: Panteeeeerrrr! Trojka! Litvanac opet uzvraća. Vođstvo domaćih i dalje.

2. minut: Lepo polaganje Pantera, a potom kapiten pogađa bacanja.

1. minut: Počelo je dodatnih pet minuta. Doužer je bio polovičan sa penala. S druge strane Montejunas siguran za dva.

PRODUŽETAK

10. minut: Sjajne dve odbrane crno-belih rezultirale su polaganjem Pantera za kapitalnu prednost Partizana na 30 sekundi do kraja. Džejms pogađa trojku za produžetak nade. Naneli na drugoj strani pogađa dva bacanja. Jos 10 sekundi do kraja, lopta za Monako. Au, šta je pogodio Majk Džejms! Igraće se produžetak.

9. minut: Bruno Kaboklo je fauliran dvaput zaredom. U oba navrata po jednom je bio precizan sa penala, te doneo Partizanu plus dva.

8. minut: Biće drame u Areni. Nerešeno je na dva minuta i osam sekundi do kraja.

7. minut: Majk Džejms najzad pogađa. I to za tri poena. Pola koša vodi Partizan.

5. minut:  Ne da se Monako. Ulazimo u neizvesnu završnicu.

4. minut: E, ovo je već osetna prednost. Partizan vodi sa plus osam.

Naneli

2. minut: Bruno Kaboklo je posle duže vremena na parketu. Ali je heroj Pi Džej Dožer koji je već postigao pet poena. Dva je dodao Anđušić za plus pet crno-belih.

1. minut: Počela je odlučujuća četvrtina.

KRAJ TREĆE DEONICE

10. minut: Tri promašaja za tri poena u jednom posedu imali su košarkaši Partizana. Nije bio precizan ni Džejms. Rovovska bitka. Nerešeno je.

9. minut: Velika bitka u Areni. Nerešeno je da minut i po do kraja treće deonice.

7. minut: Navijači Partizana nisu zadovoljni suđenjem. Naročito odlukama arbitra Đovanetija koji dobija zvužduke.

6. minut: Ubrzala se igra. Monako istom merom uzvraća na seriju Partizana od 8:0.

5. minut: Eksplozija! Panter iz ćoška pogađa trojku, a potom i dodatno slobodno bacanje! Crno-beli vode.

4. minut: Naneli je prvi dvocifreni igrač, pošto je pogodio trojku.

3. minut: Utakmica u Areni je na jedan ili dva poseda. Montejunas pogađa drugu trojku.

1. minut: Počelo je drugo poluvreme. Najbolji kod Partizana dosad su Kaboklo i Naneli sa po devet poena, dok je Dialo kod "kneževa" ubacio osam koševa.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut: Kraj prvog poluvremena. Povoljno s obzirom na viđeno za 20 minuta.

9. minut: Nanelijeva trojka probudila je saigrače. Ali, loša vest je što je Kaboklo dobio treći faul.

8. minut: Odnos skokova je 9:1 u korist Monaka. Naneli pogađa i smanjuje. Majk Džejms, srećom po crno-bele, zasad ništa ne pogađa.

Obradović

6. minut: Malo poena u Areni. Nije Partizan uspeo da iskoristi nekoliko napada. Gosti nisu puno bolji, ali su stekli plus šest kapitala. Žoc ljut kao ris, traži tajm-aut.

5. minut: Odmah serija na drugoj strani. Monako vodi sa plus četiri.

4. minut: Kaboklo vuče Partizan. Vezao je pet poena.

3. minut: Dialo pogađa dva plus jedan. Morako prelazi u vođstvo. Slaba realizacija uzima danak.

2. minut: Nerešeno je u Areni. Željko Obradović traži tajm-aut.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut: Naneli je upisao prve poene, a zatim i Tristan Vukčević sa penala nakon što gosti nisu iskoristili napad.

8. minut: Partizan ne koristi šanse, što je Monako iskoristio i napravio seriju 11:1. Poveo je u Areni.

6. minut: Šteta! Četiri napada zaredom Partizan nije dao koš. Montejunas smanjuje.

5. minut: Monako konačno daje poene iz igre.

4. minut: Panter kapitenski! Prvo trojka, pa dvojka kao kap. Posle sjajne odbrane zakupao je atraktivno Kaboklo. Saša Obradović traži tajm-aut pošto njegovom timu ne ide u napadu.

Braun i Ledej u duelu

3. minut: Kaboklo se izborio za loptu u napadu i lepo poentirao, dok je Majk Džejms na drugoj strani bio siguran sa bacanja.

2. minut: Partizan kupi lopte u napadu, a Doužer donosi prve poene za domaće.

1. minut: Ni Partizan ni Monako nisu iskoristili prvi napad na meču. Panter fauliran, a potom i Smailagić.

TOK MEČA:

SASTAVI:

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Korivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Dožer, Ponitka, Kaboklo.

MONAKO: Okobo, Lojd, Blosomgejm, Braun, Dialo, Korneli, Voker, Motiejunas, Tarpi, Outara, Hol, Džejms.

Crno-bele s tribina bodri bivši kapiten srpskih fudbalera Aleksandar Kolarov.

Kolarov u Areni

Sudijska trojka biće u sastavu Matej Boltauzer iz Slovenije, Huan Karlos Garsija iz Španije, kao i Gvido Đovaneti iz Italije.

Televizijski prenos je obezbeđen na Sport Klubu 1, dok tekstualni prenos utakmice možete ispratiti na portalu Republika.

Uprkos tome, četa Željka Obradovića je favorit. Trijumf domaćih u nesumljivo krcatoj "Štark Areni" plaća se kvotom 1,85, dok se pobeda Majka Džejmsa i drugova vrednuje sa 2,14.

Ali, u prilog Partizanu ne ide zdravstveni bilten budući da će na večerašnjem meču biti oslabljen neigranjem Frenka Kaminskog, odnosno Uroša Trifunovića. Mladi košarkaš danas slavi 23. rođendan.

Crno-beli u dobrom raspoloženju čekaju moćni tim iz kneževine, pošto su u prethodnom kolu posle produžetka savladali ništa manje skupi Panatinaikos (92:87). Ekipa srpskog trenera Saše Obradovića, s druge strane, bila je bolja od Olimpijakosa (85:77) i treća je na tabeli elitnog takmičenja sa učinkom 7-4, dok je "parni valjak" na destom mestu sa bilansom 5-6.

Poštovani čitaoci, dobro veče, pratite lajv-blog meča 12. kola Evrolige između košarkaša Partizana i Monaka.