PARTIZAN OPET BOLJI OD ZVEZDE MERIDIANBET: Crno-beli pobedili DRUGI PUT za pet dana!

30.10.2023

19:09 >> 22:24

Pratili ste uživo-blog košarkaškog večitog derbija u okviru petog kola AdmiralBet ABA lige.

Košarkaši Partizana dokazali su da su trenutno bolji tim od Crvene zvezde Meridianbet, pošto su drugi put za pet dana porazili večitog rivala. U okviru petog kola AdmiralBet ABA lige, crno-beli su su u krcatoj Štark areni slavili rezultatom 98:87, dok su nedavno u Evroligi trijumfovali sa 88:86. Četu Željka Obradovića odsustvu kapitena Pantera predvodio je Frenk Kaminski sa 22 poena i tri defanzivna skoka, dok je Aleksa Avramović dodao 15 poena i šest asistencija. Sa druge strane najbolji bio Šabaz Nejpir sa 23.
Naredni meč Partizan igra na gostovanju Baskoniji u Vitoriji u petak, a Zvezda Meridianbet dan ranije dočekuje Bajern.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET 98:87

Na našem portalu mogli ste da pratite dešavanja iz minuta u minut, evo kako je izgledalo:

KRAJ UTAKMICE

10. minut: Poslednji minut ističe... Zvezdi je potrebno čudo!

Kaminski i Gedraitis

8. minut: Partizan je odoleo naletima večitog rivala i u završna tri minuta ima osetnu prednost. Kaminski je dao 22 poena!

5. minut: Stao je Partizan u napadu, a crveno-beli naizmenično pogađaju. Domaći vode sa plus šest. Smeši se neizvesna završnica.

3. minut: Partizan održava rezultatski plus od desetak koševa razlike.

1. minut: Crvena zvezda Meridianbet se potpuno vratila u igru. Trojka Teodosića.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE:

10. minut: Crveno-beli su smogli snage i u završnici smanjili na pristojnan minus.

Šabaz Nejpir

8. minut: Ne da se Crvena zvezda Meridianbet. Šabaz Nejpir je vezao sedam poena.

7. minut: Jaramaz i Ledej upisali su po dva poena. Crveno-beli se muče. Partizan na pragu plus 20 poena razlike.

5. minut: Zvezda Meridianbet smanjuje koševima Mitrovića, ali Anđušić uzvraća trojkom.

3. minut: Partizan je brutalno započeo treću deonicu, pogodili su tri trojke zaredom. Anđušić, Smajilagić, pa Avramović! Trio srpskih košarkaša... Gosti u nok-daunu!

1. minut: Počelo je drugo poluvreme. Frenk Kaminski je sa 11 poena najbolji kod crno-belih, a Gedraitis, koji ima tri faula, postigao je deset na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut: Partizan na veliki odmor ide sa plus 11 - 47:36

9. minut: Zvezda Meridianbet je stala u napadu. Crno-beli to koriste i stiču dosad najveću prednost na meču - plus osam.

7. minut: Kaminski je iks faktor u ovim trenucima. Vezao je četiri poena i sa tri razlike crno-beli trenutno vode u derbiju. Međutim, već je napravio treći faul i mora na klupu.

5. minut: Partizan se u potpunosti vratio u igru, čak i prvi put poveo nakon trojke Kaminskog.

3. minut: Partizan napravio seriju 5:0, nakon trojke Ledeja, Sferopulos traži tajm-aut.

2. minut: Sramotno skandiranje "grobara". Vređaju suprugu Nebojše Čovića, predsednika KK Crvena zvezda Meridianbet. Potom je sam Čović na meti navijača.

1. minut: Pi Džej Doužer pogađa za dva u NBA stilu. Partizanu, očigledno, puno nedostaje Panter.

DRUGA ČETVRTINA:

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut: Partizan se muči u napadu, ali nekako drži priključak. Jago je pogodio oba bacanja, a potom su crveno-beli nisu iskoristili poslednji napad. Kraj prve deonice - 25:17.

Teodosić i Doužer

8.minut: Gosti su na plus 10! Teodosić i Gedraitis pogađaju trojke!

5. minut: Crveno-beli su bolje otovorili meč, ali se Partizam vraća u igru.

3. minut: Igra se koš za koš. Bolomboj je već postigao četiri poena.

1. minut: Utakmica je počela, prvi napad za Zvezdu Meridianbet.

TOK MEČA:

PRE MEČA:

Na tribinama je i proslavljeni hrvatski fudbaler Ivan Perišić. Tu je i Bastijan Švajnštajger, kao i u evroligaškom derbiju.

Poznati fudbaleri na tribinama

Inače, pred meč je kao bomba odjeknula vest da je KK Partizan angažovao pojačanje. U pitanju je centar Bruno Kaboklo (28)! Poslednji klub brazilskog košarkaša jeste italijanska Venecija

- Partizan je u psihološkoj prednosti zbog prethodne pobede, a crveno-beli ako trijumfuju 99 odsto će biti prvi na kraju ligaškoj dela sezone - kaže Vlade Đurović, košarkaški trener.

Crne slutnje za navijača gostiju su se obistinile. U rosteru trenera Janisa Sferopulosa naći će se samo 11, što znači da u protokolu nema Adama Hange.

PROPUŠTA DERBI: Adam Hanga

Sudije su Matej Boltauzer, Tomislav Hordov i Uroš Nikolić.

Televizijski prenos omogućen je svim korisnicima MTS kablovskog operatera na kanalu broj 300 - Arena sport Premijum 1.

Što se zdravstvenog kartona tiče, Partizan će u večerašnji duel ući bez kapitena Kevina Pantera kojeg muče povrede obe noge. Od ranije nema Mateuša Ponitke zbog problema sa ramenom. Ništa bolja situacija nije ni u taboru gostiju. Kapiten Branko Lazić i dalje se oporavlja od naprsnuća rebra, Nemanja Nedović je u oporavku od povrede zadnje lože, dok je prema nezvaničnim informacijama povređen i Adam Hanga.

I ovog puta domaćin je favorit, pa se kec plaća kvotom 1,80. Trijumf gostiju je na 2,55, dok je remi posle 40 minuta košarke na 15.

Ipak, četa Željka Obradovića nedavno je slavila u prvom ovosezonskom derbiju, i to u Evroligi, pošto je u krcatoj "Štark areni" u meču punom preokreta na kraju bilo 88:86.

Večiti beogradski rivali odigrali su dosad četiri meča u regionalnoj ligi. Crveno-beli su maksimalni, dok su crno-beli poraženi jednom, od Mege (88:86)

Poštovani čitaoci, dobro veče i dobro došli na tekstualni uživo-prenos meča između Partizana i Crvene zvezde Meridianbet u petom kolu AdmiralBet ABA lige. Derbi se igra u "Štark areni" na Novom Beogradu.