PARTIZAN PAO U ATINI: Bajern slavio posle preokreta i u završnici za infarkt!

24.09.2023

15:32 >> 18:14

Crno-beli su zauzeli poslednje, četvrto mesto na memorijalnom turniru "Pavlos Janakopulos"

Košarkaši Partizana poraženi u od minhenskog Bajerna u meču za treće mesto na memorijalnom turniru  "Pavlos Janakopulos", koji je održava u Atini. Četa Željka Obradovića u prve dve četvrtine kontrolisala je dešavanja na parketu "OAKA arene". Smailaigić i Kaminski u tim trenucima predvodili su crno-bele, koji su u nastavku naglo pali. Naročito se to odnosi na periode u trećoj četvrtini kada je Bajern, kojeg je inače dobro služio šut gotovo čitavu utakmicu, napravio seriju od 18:0. Dakle, od 72:60 za Partizan, Bavarci su stigli do 78:72. Dugo je trajalo pomračenje Partizana, a zanimljivo da je trener Obradović tek u poslednjih pet-šest minuta utakmice uveo kapitena Kevina Pantera. Crno-beli su tada oživeli, utakmica je otišla u neizvesnu završnicu u kojoj su se opet bolje snašli košarkaši Bajerna i osvojili treće mesto. Crno-beli su, inače, preko Pantera i Nanelija u poslednjim sekundama promašili šuteve za tri poena koji bi gotovo izvesno utakmicu odveli u produžetke.
Najbolji kod pobednika bio je Edvards sa 20 poena, 16 je ubacio Obst, dok je za Partizan Naneli postigao 20 koševa, a Kaminski 15.

Na našem portali mogli ste da ispratite lajv-blog meča u "OAKA Areni", a evo kako je to izgledalo.

KRAJ:

Meč Atini posmatrao je i prvi čovek Evrolige Dejan Bodiroga.

Dejan Bodiroga gledao meč u Atini

Partizan izgubio posle završnice za infarkt.

10. minut: Partizan je preko Pantera i Naneli, koji su promašili za tri, propustio šansu da izbori produžetak. Na kraju u Atini 99:95. Partizan je zauzeo poslenje 4. mesto na turniru.

6. minut: Panter kapiten! Partizan je živnuo čim je američki plejmajker ušao u igru. Postigao je pet poena u nizu

4. minut. Smailagić i Panter sa po dva poena prekidaju seriju Bajerna koja je iznosila 18:0.

3. minut: Partizan je odavno bez poena. Bajern, s druge strane, redovno pogađa i ima plus šest. Žoc traži tajm-aut.

1. minut: Obradović nema izbora. Prvi put na terenu su Panter i Ledej.

Četvrta četvrtina:

Kraj treće četvrtine. Bajern vodi sa 74:72.

9. minut: Au, kakva minijatura Obsta, svetskog šampiona sa Nemčkom nedavno. Šuter je pogodio dve trojke i dvojku i najzaslužniji je što je Bajern prišao na minus jedan.

7. minut: Bum, bum Kaminski! Amerikanac je pogodio dve trojke u zaredom i odveo Partizan na dvocifrenu prednost.

RASPOLOŽEN: Kaminski

5. minut: Velika borba u "OAKA Areni". Crno-beli vode sa plus osam. Otežavajuća okolnost jeste što oba Partizanova centra - Smailagić i Kaminski imaju po tri faula.

1. minut. Počela je treća deonica. Najbolji kod crno-belih je Alen Smailagić sa 11 poena, Džejms Naneli je dodao deset, a Aleksa Avramović i Danilo Anđušić po osam. Druge strane, Edvards je postigao 11.

Treća četvrtina:

Poluvreme:

Partizan ima velike probleme u defanzivnom skoku, što Nemci znalački koriste. Naročito je aktivan Buker, koji je u jednom duelu udario Smailagića u glavu, nakon čega mu je napukla arkada. Nijedan minut do sada nije odigrao kapiten Kevin Panter, kao ni Lek Ledej.

6. minut: Žocova četa ekspresno postiže deset poena i prelazi u vođstvo. Pablo Laso traži tajm-aut.

4. minut: Edvards pogađa novu trojku, Bavarci su na plus četiri.

1. minut: Partizan za dva poena šutira 45%, dok za tri poena ima slabiji postotak - 29%. Na tribinama "OAKA Arene" je i bivši selektor naše reprezentacije i trener Crvene zvezde Meridianbet Dragan Šakota.

Druga četvrtina:

Kraj prve četvrtine. Rezultat je nerešen 22:22. Bajern trojkama drži priključak, dok na drugoj strani dominira Kaminski, što u poenima, što u skokovima.

8. minut: Nerešno je. Bajern trojkom Edvardsa stiže do egala.

4. minut: Partizan vodi sa 10:2. Avramović pogađa trojku sa osam metara. Odličan početak utakmice za crno-bele.

1. minut: Utakmica je počela. Starta postava Partizana je sledeća: Avramović, Doužer, Trifunović, Vukčević i Kaminski.

Prva četvrtfina:

Dobrodošli na lajv-blog povodom utakmice Bajern - Partizan na memorijalnom turniru "Pavlos Janakopulos" u Atini. U pitanju je duel za treće mesto nakon što su crno-beli u polufinalu izgubili od Efesa rezultatom 81:79. Domaćin turnira Panatinaikosa drugi je finalista nakon što je juče bio bolji od Bajerna sa 80:73.

Crno-beli su u Grčku doputovali oslabljeni, pošto nema povređenog pojačanja Mateuša Ponitke.