JOKIĆ SE PRIDRUŽIO LEGENDAMA! Pre njega, TO je pošlo za rukom samo Lebronu i Dankanu!

08.06.2023

03:46

Veliki uspeh centra Denver Nagetsa.

Nikola Jokić protiv Majamija

Košarkaši Majami Hita i Denver Nagetsa sastali su se u noći između četvrtka i petka na Floridi, u trećoj utakmici velikog NBA finala.

Posle prvog poluvremena gosti iz Kolorada imali su prednost od 53:48, a centralna figura meča bio je Nikola Jokić.

Srpski as je tokom uvodne dve četvrtine upisao 14 poena, 12 skokova i sedam asistencija. Na taj način, centar iz Sombora je postao tek treći igrač u poslednjih 25 godina koji je do poluvremena neke utakmice NBA finala finala imao bar po 10 koševa i uhvaćenih lopti, kao i minimum pet asistencija.

Pre njega su to u poslednjih četvrt veka radili samo Lebron Džejms i Tim Dankan.

Podsetimo, finalna serija plej-ofa počela je u Denveru, gde su obe ekipe ostvarile po pobedu, pa se rezultatom 1-1 preselila u Majami.

Na portalu Republika.rs možete uživo pratiti tekstualni prenos trećeg meča velikog finala između Majamija i Denvera.