REALOVE "ČIČE" ŠAMPIONI EVROPE: Madriđani 11. put u istoriji na krovu Starog kontinenta! (VIDEO)

21.05.2023

17:53 >> 21:31

Serhio Ljulj čovek odluke u Žalgirio areni.

Serhio Rodrigez i Rudi Fernandez

Košarkaši Real Madrida novi su šampioni Evrope. Madriđani su savladali Olimpijakos u finalu Evrolige rezultatom 79:78 i tako se jedanaesti put u istoriji popeli na krov Starog kontinenta.

Crveno-beli iz Pireja su većim delom duela u Žalgirio areni imali prednost. Grčki predstavnik je u nekoliko navrata pokušao da se "odlepi" na dvocifrenu razliku, ali neuništivi Real je svaki put uspeo da se vrati u utakmicu.

Istinsku dramu smo imali u finišu ovog sjajnog duela. Izabranici Jorgosa Barcokasa uspeli su da odgovore na gotovo sve što su "kraljevi" na momente isporučivali, te su Grci konstantno imali dva poseda više pred samu završnicu. Ipak, tada se ponovo pojavio Ćaćo Rodrigez, koji je sa pet vezanih poena, uz nekoliko dobrih odbrana, doveo Real do situacije da sam odlučuje o svojoj sudbini.

Olimpijakos je imao poen viška, ali su Španci imali loptu na 12 sekundi pre kraja meča. Šut koji je odlučio pitanje prvaka Evrope pogodio je Serhio Ljulj, preko Mustafe Fala, na tri sekunde pre kraja. Interesantno, iskusnom beku ovo su bili jedini poeni na utakmici, ali dovoljni za 11. titulu Real Madrida u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Serhio Ćaćo Rodrigez sa 15 poena, dva manje je dodao Valter Tavares, koji je uhvatio i deset skokova, dok su dvocifreni bili još Mario Hezonja sa 12 i Fabijan Kozer sa 11 poena.

Sa druge strane, maestralni Saša Vezenkov ubaccio je 29 poena, Ajzea Kenan dodao je 21, a dvocifren je bio još Šekil Mekisik sa 14.

Olimpijakos - Real Madrid 78:79

/24:17, 21:28, 18:14, 15:20/

Dvorana: Žaligrio arena

Sudije: Saša Pukl, Gitis Vilijus, Mehdi Difala.

OLIMPIJAKOS: Vokap, Kanan 21, Loncis, Larencakis, Fal, Slukas 6, Vezenkov 29, Papanikolau 6, Bolomboj 2, Peters, Blek, Mekisik 14

REAL MADRID: Vilijams-Gos 9, Kozer 11, Rendolf 3, Fernandez 3, Abalde, Hanga 2, Hezonja 12, Rodrigez 15, Tavares 13, Ljulj 2, Ndiaje 3, Musa 6

40. minut  - Serhio Ljulj je pogodio za dva sa poludistance. Na drugoj strani Kostas Slukas je promašio za titulu. Real Madrid je novi šampion Evrope - 79:78.

40. minut - Rodrigez za tri - 78:77.

38. minut - Kenan sa poludistance održava prednost crveno-belih - 78:72.

36. minut - Ne predaju se Madriđani - 74:70.

34. minut - Treća trojka Kozera, Real ponovo u igri  - 71:67.

32. minut - Vezenkov za tri i novi delirijum navijača crveno-belih - 68:61.

IV četvrtina

30. minut - Uspeo je Olimpijakos preko Mekisika i Slukasa da obezbedi prednost pred poslednju četvrtinu - 63:59.

28. minut - Pet uzastopnih poena Vilijamsa-Gosa za novo izjednačenje - 59:59.

26. minut - Ćaćo Rodrigez polaganjem prekida seriju Real Madrida - 59:54.

25. minut - Ponovo se "odlepio" Olimpijakos. Ćus Mateo je zatražio tajmaut - 57:52.

24. minut - Ajzea Kenan nastavlja svoj "teror" sa distance. Amerikanc postiže svoj 15 poen za 54:52.

22. minut - Kenan i Musa svojim trojkama otvaraju treću deonicu - 48:48.

III četvrtina

20. minut - Uspeo je Olimpijakos da serijom 5:0 stigne do izjednačenja. Imali su formalno gosti na ovom susretu čak tri napada za novo vođstvo, ali u tome nisu uspeli Kožer, Ljulj i Rodrigez - 45:45.

18. minut - Maksimalnih +5 za Real nakon trojke Džanana Muse - 45:40.

16. minut - Period igre u kojem se igra "koš za koš" - 36:37.

14. minut - Preokret! Ćaćo Rodrigez precizan sa distance za vođstvo Real Madrida - 31:29.

12. minut - Dobar početak druge deonice Madriđana. Hezonja je "povukao" Špance, ali Olimpijakos na sve ima odgovor - 29:24.

II četvrtina

10. minut - Lepa minijatura Hezonje za kraj prvog dela igre - 24:17.

8. minut - Olimpijakos je nametnuo svoj ritam. Crno-beli iz Pireja kontrolišu situaciju na parketu. Vezenkov na svom kontu ima već 9 poena - 24:12.

6. minut - Hladnokrvni Kenan pogađa svoju treću trojku - 17:10.

5. minut - Saša Vezenkov je upisao pet uzastopnih poena i tako pokazao zbog čega je MVP - 14:9.

4. minut - Odličan početak utakmica utakmice sa obe strane, uglavnom poentiraju bekovi - 9:9.

2. minut - Kenan je otvorio utakmicu trojkom, a drugoj strani odgovorili su Endijae i Vilijams-Gos - 4:5.