PAO REKORD: Golden Stejt i Stef Kari ispisali ISTORIJU NBA lige (VIDEO)

10.04.2023

07:10

Aktuelni šampion svima jasno stavio do znanja da ne odustaje od odbrane krune.

Stef Kari

Košarkaši Golden Stejta deklasirali su Portland kao gosti sa 157:101, a u prvoj četvrtini postavili su rekord po broju postignutih poena.

Voriorsi su za 12 minuta upisali neverovatnih 55 poena što nikome ranije u istoriji NBA lige nije pošto za rukom. I to nije sve. Branilac titule je u uvodnoj deonici pogodio čak 12 trojki i tako izjednačili rekord takmičenja.

Stef Kari je bio najefikasniji kod Ratnika sa 26 poena, ispratio ga je Klej Tompson sa 20 koševa, a najbolji trojkaš u istoriji NBA je u ovom duelu stigao do broja od 300 trojki u jednoj sezoni, što je uspelo još samo dvojici igrača. Zanimljlivo da su Voriorsi u prvoj četvrtini postigli neverovatnih 55 poena. Kari i družina će u plej-ofu igrati protiv Sakramenta.

Što se tiče Portlanda, Šenon Šarp je postigao 18 poena i bio najefikasniji akter utakmice, Vilijams je dodao 15, dok je Mejs dao 17 koševa. Trejlblejzersi su sezonu završili na 13. poziciji sa negativnim skorom od 33 pobede i 49 poraza.