PARTIZAN SVE REDOM KIDA! Panter i Naneli PREGAZILI Olimpijakos - lider Evrolige PAO u grotlu Štark arene! (VIDEO, FOTO)

24.03.2023

18:48 >> 21:59

Crno-beli upisali 17. trijumf u elitnom takmičenju.

Detalj iz Štark arene

Košarkaši Partizana napravili su džinovski korak ka plasmanu u top 8! Crno-beli su u okviru 30. kola Evrolige savladali lidera, ekipu Olimpijakosa, rezultatom 90:75, čime su stigli do 17. pobede u regularnom delu takmičenja.

"Parni valjak" je slavio zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvremenu, koje je rešio u svoju korist sa 48:34. Goste nikako nije služio šut za tri poena, prvu trojku su pogodili tek u poslednjoj deonici, a najviše što su uspeli je da priđu na minus četiri - 50:46.

Ipak, domaćin je odbio taj napad, a sjajni su bili kapiten Kevin Panter i Džejms Naneli.

Doduše, strelce je predvodio Mekisik sa 21 poenom, Naneli je ubacio 19, a Panter 17. Dabl-dabl učinak zabeležio je i Lesor koji je meč završio sa 12 koševa i deset skokova.

Partizan sada očekuje dupli evroligaški program i okršaji sa španskim velikanima - Barselonom i Real Madridom.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Partizan - Olimpijakos 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23)

Kraj duela - ubedljiva pobeda Partizana!

40. minut - Trojka Papapetrua za 88:73, pa 21. poen Mekisika, ali je kasno za Grke!

39. minut - Centar gostiju je promašio dva slobodna bacanja, što je kaznio Naneli sjajnim potezom na obruču (83:66), nakon kojeg je Papas uzeo minut odmora. Čeka se samo konačan rezultat u Štark areni...

Partizan pred pobedom - delirijum u areni

37. minut - Fal je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a usledila je nova trojka Pantera za 79:63. Crno-beli su na korak do ogromnog slavlja...

35. minut - Prelomna faza meča. Panter je nastavio da pogađa penale, Papapetru je pogodio van linije 6,75 - 76:62!

33. minut - Brutalno "kucanje" Egzuma podiglo je grobare na noge (65:54), a Mekisik je dobio nove penale koje je polovično realizovao - 65:55. Ipak, Bolomboj ne napravio ofanzivni skok posle koga su gosti pogodili prvu trojku večeras - 65:58..

Papapetru je promašio zicer, ali se domaćin odbranio, pa ga je u sledećem napadu proigrao Lesor za novo zakucavanje - 69:60.

31. minut - Bolobmoj je napravio prekršaj nad Panterom za tri slobodna bacanja. Amerikanac sa srpskim pasošem bio je nepogrešiv (63:52), ali je onda Avramović napravio jeftin faul na isteku napada. Mekisik je to kaznio smanjivši na 63:54.

"Parni valjak sa plus osam ulazi u završni kvartal - 60:52!

30. minut - Avramović i Papapetru su pronašli lak put do koša grčkog sastava, ali je Slukas treći kvartal okončao sjajno, sa šest koševa - 60:52.

29. minut - Serijom od 6:0, Partizan je vratio dvocifrenu prednost (56:46), a nju je prekinuo Slukas lakim poenima za 56:48.

27. minut - Prvoplasirani tim elitnog takmičenja nastavio je da "krca" zaostatak sve do 50:46, a tada je Egzum pogodio trojku, pa i jedan penal - 54:46.

25. minut - Očajan napad "parnog valjka" u drugom poluvremenu, tek jedan postignut koš, Kenen je stigao do lakih poena u kontri, a onda još jednom za 50:44.

23. minut - Vezenkov je vratio Olimpijakos na deset poena minusa, spor početak drugog poluvremena Partizana koji i dalje vodi rezultatom 48:38.

21. minut - Olimpijakos je "zakucavanjem" Fala otvorio drugo poluvreme (48:36).

Fenomenalnih 20 minuta crno-belih - 48:34 je na poluvremenu!

Dvocifreni su Naneli sa 13 poena, odnosno Fal sa deset, dok je u redovima "parnog valjka" Panter pogodio tri trojke.

20. minut - Štark arena je proključala! Madar je ukrao loptu Slukasu, Lesor je proigrao Pantera za novu trojku - 48:32!

19. minut - Fenomenalnu odbranu igraju crno-beli, doduše gosti ima pomažu promašajima i izgubljenim loptama. Mekisik je smanjio na 43:30, ali je Lesor fauliran posle skoka u napadu.

Francuz je nastavio sa preciznim izvođenjem slobodnih bacanja - 45:30.

17. minut - Muči se grčki velikan da dođe do poena, kapiten Partizana je ponovo bio precizan sa distance, Obradovićeva četa vodi sa 43:28.

15. minut - Larenzakis je napravio faul u napadu nad Egzumom, a ovaj je bio polovičan povisivši na 37:26. Ipak, lidera elitnog takmičenja nikako ne služi šut sa distance, a na drugoj strani pogodio je Panter za najvećih 40:26.

13. minut - "Parni valjak" je došao do prve dvocifrene prednosti posle trojke Nanelija, koji je već zabeležio 13 koševa (34:24). Papas je zatražio tajm-aut, a njegovi izabranici su već ispunili bonus.

11. minut - Lesor je povisio na 29:22, a onda su Grci poentirali preko Mekisika (29:24). Australijanac je iskoristio izgubljenu loptu rivala, pa se zaleteo i postigao lak koš - 31:24.

Partizan ima pet poena viška na kraju prve deonice (27:22)!

10. minut - Rezervista "Olija" Mekisik smanjio je na 24:22, a Naneli je uputio drugi precizan šut van linije 6,75 - 27:22.

9. minut - Novi dobar potez Lesora doneo je domaćima plus četiri (24:20), prethodno je lake poene upisao Vezenkov, a zatim je Egzum poslao Fala na liniju penala. On je promašio oba penala, pa je na semaforu 24:20.

7. minut - Crno-bele sjajno služi šut za tri poena, ali Fal ima već osam poena, pa domaćin ima tek minimalnu prednost (17:16).

5. minut - Nerešeno je u Štark areni - 12:12. Ledej je bio precizan sa distance, ali je centar Olimpijakosa nastavio da briljira u reketu.

3. minut - Trojka Smailagića "zapalila" je arenu (7:4), ali su Grci stigli do preokreta poenima Fala i Volkapa u kontri - 7:8.

1. minut - Madar je iznudio prekršaj Kenena, realizovao je dva penala za početno vođstvo Partizana rezultatom 2:0. Izraelac je potom još jednom poentirao, Partizan je poveo sa 4:2.

Počeo je "klasik" u Štark areni!

Koreografija grobara

19:53 - U toku je predstavljanje timova, uskoro počinje susret srpskog i grčkog giganta.

19:36 - Buran doček za igrače Olimpijakosa u grotlu Štark arene.

Partizan se nalazi u sjajnoj poziciji što se tiče plasmana u top 8. Crno-beli imaju skor od 16-13, a sinoć im je "pomogla" i Crvena zvezda trijumfom nad Baskonijom rezultatom 74:63.

Sa druge strane, Olimpijakos je na čelu elitnog takmičenja i veoma je blizu "pol-pozicije" pred doigravanje.

Do kraja regularnog dela ostalo je da se odigra još nepunih pet rundi, a "parni valjak" će u četiri navrata biti domaćin. Ipak, očekuje ga jako težak raspored, a rivali će biti i španski velikani - Barselona i Real Madrid. Prethodno će pokušati da upiše nove bodove protiv kluba iz Pireja, koji u Beograd stiže bez trenera Jorgosa Barcokasa.

Crveno-eli su bili ubedljivi u prvom delu sezone (87:58) protiv tada desetkovanog srpskog predstavnika, koji će večeras biti oslabljen neigranjem centra Balše Koprivice, mada je on odsutan već duže vreme.

Tok utakmice iz naše najveće dvorane, čiji početak je zakazan za 20 časova, možete pratiti uživo na našem portalu.