ŠAMPION EVROPE PAO U PAKLU PIONIRA: Zvezda na krilima Kampaca URNISALA Efes (VIDEO)

08.03.2023

22:21

Crveno-beli upisali trijumf zahvaljujući kom nastavljaju da gaje nade za plasman u Top 8.

Fakundo Kampaco

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu Efes rezultatom 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8), u okviru 27. kola Evrolige.

Dvostruki uzastopni šampion Evrope je sjajno ušao u meč, u prvoj četvrtini je sve ubacivao, a tim sa Malog Kalemegdana je u igri držao samo sjajni Ognjen Dobrić. "Kninska kobra" je uvodnu deonicu, koja je pripala gostima 25:20, završila sa 12 poena.

U drugoj četvrtini se u utakmicu "uključio" i Fakundo Kampaco, pa je Zvezda na poluvreme otišla vodeći 49:45.

Dešavanja u trećoj četvrtini su davala naznake da će u Pioniru biti viđena prava drama, pošto su uoči poslednjih deset minuta crveno-beli vodili 68:67. Ipak, u poslednjoj četvrtini je Zvezda izdominirala i na kraju je došla do ubedljive pobede (94:75).

Najzaslužniji za pobedu crveno-belih bio je Fakundo Kampaco koji je meč završio sa 22 poena, sedam asistencija i indeksom korisnosti 30!

Uz njega je sjajan bio i Ognjen Dobrić, koji je postigao 15 poena, od čega čak 12 u prvoj četvrtini. Takođe, dvocifreni su bili još Luka Mitrović i Ben Bentil sa po deset koševa.

Kod gostiju je prednjačio Ante Žižić sa 16 poena, a jedan manje je ubacio Rodrig Buboa. Vil Klajburn i Amat Mbaj su dodali po 12, dok je deset imao Elajdža Brajant.

Crvena zvezda - Efes 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Robert Lotermozer, Huan Karlos Garsija, Pjotr Pastušijak.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 5, Kampaco 22 (7as), Mitrović 10, Martin 2, Dobrić 15, Ivanović, Nedović 9, Marković 3, Kuzmić 5, Petrušev 7, Bentil 10.

EFES: Buboa 15, Singlton, Efeoglu, Brajant 10, Gazi, Klajburn 12 (9sk), Haltali, Tunčer 8 (6as), Plajs, Mbaj 12 (7sk), Žižić 16, Danston 2.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 94:75!

39. minut - Dileme više nema! Zvezda će pobediti, pošto vodi 92:75, a do kraja je ostalo još 60 sekundi.

38. minut - Lazarević postiže trojku na asistenciju Kampaca. Zvezda ima prednost od 91:74.

37. minut - Srpski klub ide ka pobedi, pošto vodi 88:74. Do kraja je ostalo manje od 200 sekundi.

36. minut - Ergin Ataman je isključen! Dobio je drugu tehničku grešku! Zvezda vodi 83:72.

35. minut - Raste Zvezdina prednost - 80:72.

34. minut - Sjajna trojka Markovića, pa Kampaco u kontri pogađa uz faul. Ataman je tražio tajm-aut, a posle minuta odmora je Argentinac pogodio dodatno slobodno bacanje za 74:70.

32. minut - Brajant pogađa trojku za vođstvo Efesa od 70:68.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Tim sa Malog Kalemegdana vodi 68:67.

29. minut - Raspucali su se gosti iz Istanbula. Sa još dve trojke su prišli na samo dva poena zaostatka - 66:64.

28. minut - Crveno-beli su opet proigrali, pa vode 64:58.

26. minut - Prednost Zvezde je sve manja - 59:54.

24. minut - Efes je pogodio dve vezane trojke, pa sada Zvezda vodi 57:51.

23. minut - Trojka Dobrića! Zvezda se odlepila na dvocifrenu razliku - 55:45.

22. minut - Prvi koš u drugom poluvremenu dao je Kuzmić uz faul, a zatim je sa linije penala kompletirao 2+1. Crveno-beli imaju prednost od 52:45.

21. minut - Drugo poluvreme je otvoreno slobodnim bacanjem za Kampaca, jer je Ergin Ataman dobio tehničku. Međutim, Argentinac je promašio. Zvezda vodi 49:45.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 49:45. Kampaco je najefikasniji sa 15 poena.

20. minut - Sjajan prodor Kampaca, Zvezda vodi 45:42.

19. minut - Efes je preokrenuo i sada vodi 42:41.

18. minut - Razlika se ne menja, Zvezda vodi 40:38.

16. minut - Nova trojka Kampaca, Zvezda preokreće na 36:34.

15. minut - Sjajna serija Zvezde (7:0), pa Efes vodi 34:33.

14. minut - Turci se odlepljuju na, do sada, maksimalnih osam poena prednosti - 34:26. Duško Ivanović zove tajm-aut.

12. minut - Fakundo Kampaco vezuje dve trojke, ali nalet Zvezde odbija Klajburn pogotkom iza linije 6,75 metara. Efes vodi 30:26.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Efes vodi 25:20. Ognjen Dobrić je postigao već 12 poena.

9. minut - Efes igra sjajno i vodi 23:16.

7. minut - Nova trojka Dobrića, koji već ima osam poena. Efes vodi 17:14.

6. minut - Vreme je za prvi televizijski tajm-aut, Efes vodi 15:9.

5. minut - Neverovatna trojka Dobrića, kojom Zvezda prilazi na 10:7.

3. minut - Bentil pomera Zvezdu sa nule, pa trojku postiže Mbaj - 2:8.

2. minut - Nakon četiri nerealizovana napada, po dva obe ekipe, Žižić postiže prvi koš na meču, a zatim i Buboa trojku. Efes vodi 5:0.

Utakmica je počela!

20.25 - Sve je spremno za početak meča.

20.15 - Evroliga je ovaj meč najavila zakucavanjem Filipa Petruševa iz prošle sezone, kada je nastupao za Efes.

20.00 - Utakmica u Pioniru počinje za pola sata.

19.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Efes.

Uvod

Puleni Duška Ivanovića dočekuju dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope posle tri vezana poraza koja su doživeli, od Albe, Bajerna i Cibone. To znači da nisu u baš dobrom raspoloženju...

Sa druge strane, Efes je u sjajnoj formi. Vezali su Turci četiri pobede, a u poslednjih sedam utakmica su izgubili samo od Olimpijakosa u Pireju.

Današnji rivali su se ove sezone sastali na otvaranju Evrolige, kada je Efes u Istanbulu pobedio 72:59.

U ovom trenutku na tabeli Evrolige Crvena zvezda zauzima 13. poziciju i daleko je od mesta koje vodi u plej-of, dok je Efes deveti.