HLADAN TUŠ U BEOGRADU: Maodo Lo i Alba IZNENADILI Zvezdu - Top 8 postaje NEMOGUĆA MISIJA!

24.02.2023

18:19

Jedna od najlošijih partija crveno-belih u dosadašnjem delu sezone.

Šta reći osim – hladan tuš! Berlinska Alba savladala je Crvenu zvezdu u dvorani Aleksandar Nikolić u 25. kolu Evrolige rezultatom 87:72. Fantastičnu partiju pružio je nemački reprezentativac Maodo Lo. Tamnoputi plejmejker ubacio je 24 poena.

Odlično su puleni Duška Ivanovića otvorili meč u Beogradu. Sjajnom igrom u oba pravca brzo su stgli do osetne prdnosti. Luka Vildoza je bio pravi komadant na parketu, a raznovrsnost u napdau crveno-belih rezultirala je dvocifrenom razlikom nakon prve deonice – 25:15.

Međutim, u drugom kvratalu Alba je pokazala zube i vratila se u meč. Berlinska ekipa preko Luisa Olidea i mladog Gabrijelea Proćide vratila neizvesnost u utakmicu. Na poluvremu je bilo “samo” 44:39 u korist kluba sa Malog Kalemegdana.

Nastavila je Alba nakon odmora da topi prednost osvajača Kupa Radivoja Koraća. Gosti su serijom od 6:0 početkom treće četvrtine stigli do minimalne prednost, a do kraja ovog perioda gledali smo rezultatsku klackalicu.

Izabranici Izraela Goznalesa ponovo su žestoko otvorili jedan od intervala. Nova serija od 6:0 donela je prvu osetniju prednost - 66:61. Do kraja susreta Alba je rutinski kontrolisala meč i ubedljivo slavila.

Maodo Lo je bio najefikasniji sa 24 poena (6/7 za dva, 3/4 za tri), od toga 18 u drugom poluvremenu, Luis Olinde se zaustavio na 13, a Gabrijele Proćida 11 uz 5 skokova.

Zvezda je imala 13 skokova manje i deset asistencija manje, a dvocifreni su bili Filip Petrušev sa 14, Nemanja Nedović sa 11 uz 5 asistencija i Luka Vildoza sa 10.

Crveno-beli su sada na učinku 11-14 i pred njima je izuzetno težak zadatak - dočepati se pozicije koja vodi u Top 8. Alba je upisala sedmi trijumf u sezoni.

Crvena zvezda - Alba 72:87

/25:15, 19:24, 17:21, 11:27/

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Roka, Fufis, Laurinavičijus

40. minut - Kraj utakmice! Alba je furioznom igrom u poslednjoj deonici stigla do sedmog trijumfa u sezoni - 87:72.

38. minut - Neverovatan pogodak Smita. Amerikanac sa hrvatskim pasošem je bio praktično iza table  - 68:81.

36. minut - Dve uzastopne trojke Maoda Loa - 65:77.

34. minut - Sada sve polazi za rukom gostima. Velika prednost za nemački klub - 63:70.

32. minut -  Serija 6:0 Albe. Duško Ivanović je zatražio tajmaut - 61:66.

IV četvrtina

30. minut - Sikma nije uspeo da pogodi sa pola terena. Alba je rešila treću deonicu u svoju korist sa 21:17. Crveno-beli imaju minimalnu prednost - 61:60.

28. minut - Nastavlja se rezultatska klackalica - 59:59.

26. minut - Razigrao se Maodo Lo. Nemački plej ubacio je osam poena u ovoj deonici - 55:56.

24. minut - Veoma bitni poeni Luke Mitrovića posle asistencije Nemanje Nedovića - 51:50.

22. minut - Četiri poena Lamersa na početku treće četvrtine, a onda se na to nadovezao i Smit. Alba ima prednost - 44:45.

III četvrtina

20. minut - Siguran je bio Lo sa linija za slobodna bacanja u samom finišu prvog poluvremena. Crvena zvezda ima "samo" pet poena prednosti - 44:39.

18. minut - Alba je napravila seriju od 6:0, ali je onda Luka Vildoza vezao pet uzastopnih poena - 42:33.

16. minut - Bentil koristi dodatno slobodno bacanje za 37:27. Luk Sikma je faulom nad Zvezdinim krilnim centrom zaradio treću ličnu grešku.

14. minut - Lazarević se prvi put upisao u listu strelaca, međutim, na drugoj strani prava majstorija. Sikma na fenomenalan nači asistira Olindeu - 34:27.

12. minut - Gosti su bolje otvorili drugu deonicu, sa nekoliko brzih poena - 27:20.

II četvrtina

10. minut - Matisek je precizan uz zvuk sirene za 25:15.

9. minut - Ivanović pogađa za tri! Gonzales je zatražio tajmaut - 20:10.

8. minut - Nekoliko odličnih poteza pulena Duška Ivanovića u ovom periodu. Posebno se ističe atraktivno zakucavanje Petruševa preko Kumađea - 15:10.

6. minut - Velikih problema Zvezda ima u reketu. Timan je pogodio pored visokih igrača srpskog tima za 9:8.

4. minut - Olinde je jedini strelac za Albu za sada. Nemci i dalje u zaostatku - 9:4.

2. minut - Odličan početak crveno-belih u oba pravca - 5:0.