ZVEZDA UNIŠTILA PARTIZANOV SAN: Željko i dalje ne zna za pehar, crveno-beli u velikom finalu

17.02.2023

23:31

Tim sa Malog Kalemegdana će se boriti za Žućkovu levicu.

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su pobedili Partizan rezultatom 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Utakmica je rešena u poslednjoj četvrtini posle velikog preokreta Crvene zvezde, koja je u 18. minutu gubila 44:26. Crveno-beli su angažovanom igrom u drugom poluvremenu uspeli da naprave preokret i zasluženo su stigli do pobede. Trener crveno-belih Duško Ivanović je isključen u 12. minutu zato što je bio nezadovoljan pojedinim sudijskim odlukama.

Utakmica je u 33. minutu bila prekinuta pošto su se sudije povukle u svlačionicu zato što su navijači dva kluba ubacivali tvrde predmete na teren. Utakmica je nastavljena posle 25 minuta, a bilo je najavljeno da će meč biti prekinut ako se nastavi sa izgredima navijača.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Vildoza sa 15 poena. Filip Petrušev i Nemanja Nedović su imali po 14 koševa, Fakundo Kampaco je upisao 12, a Luka Mitrović 11.

Na drugoj strani je prednjačio Džejms Naneli sa 19 poena, a njega su pratili Zek Ledej sa 16, Matijas Lesor sa 13 i 12 skokova, dok je Kevin Panter ubacio 12 poena.

Ovim porazom je Željko Obradović ostao i bez petog mogućeg trofeja otkad se vratio u Humsku. Podsetimo, prošle sezone nije uspeo da osvoji ni AdmiralBet ABA ligu, ni Kup Radivoja Koraća, ni Evrokup, dok se iz Superlige njegov klub povukao. Sada je Žoc tim neuspesima pridodao i ovaj, peti zaredom.

Crveno-beli će se za Žućkovu levicu boriti sa Megom, koja je u prvom polufinalu savladala FMP.

Partizan - Crvena zvezda 75:83 (21:15, 23:19, 14:25, 17:24)

DVORANA: Čair (Niš)

SUDIJE: Uroš Nikolić, Uroš Obrknežević, Stefan Ćalić

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 16, Drezgić, Avramović 3, Panter 12, Smailagić, Egzum 8, Mikić, Naneli 19 (6sk), Lesor 13 (12sk), Trifunović 2, Anđušić 2.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 15 (6sk), Lazarević, Kampaco 12 (7as), Mitrović 11 (7sk), Lazić 3, Martin 2, Dobrić 4, Nedović 14, Marković, Kuzmić, Petrušev 14, Bentil 8 (7sk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je pobedila 83:75!

39. minut - Zvezda sjajno izlazi iz tajm-auta, pa sada vodi 82:73.

38. minut - Partizan u seriji, Zvezda vodi samo 77:73 i traži tajm-aut.

37. minut - Zvezda čuva dvocifrenu razliku - 77:67.

36. minut - Luka Mitrović nastavlja da dominira. Crveno-beli vode 75:64.

34. minut - Koš Mitrovića za 71:62.

33. minut - Zakucavanje Ledeja, Zvezda vodi 69:62.

Utakmica je nastavljena!

Sudije su se vratile na parket, pa se uskoro može očekivati nastavak meča.

Danilo Anđušić i Branko Lazić su se obratili navijačima. Ukoliko se desi još neki incident, utakmica će biti trajno prekinuta.

Prema rečima našeg izveštača iz Čaira, meč je prekinut jer su sa tribina navijači ubacivali upaljače na teren.

Prekid utakmice u Čairu u ovom trenutku! Sudije su otišle u svlačionicu.

33. minut - Trojka Nedovića za 69:60, Obradović traži tajm-aut.

32. minut - Filip Petrušev se "zapalio", Zvezda vodi 66:60.

31. minut - Petrušev i Anđušić su dali po dva poena, a onda je trojku dao Nedović. Zvezda vodi 64:60.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 59:58.

30. minut - Trojkom Petruševa je Zvezda povela 59:58.

29. minut - Zvezda u seriji, prilazi na 58:56.

27. minut - Serija faulova na obe strane, poeni se postižu sa linije penala. Partizan vodi 58:51.

26. minut - Partizan odbija nalet Crvene zvezde - 54:47.

24. minut - Vildoza vezuje pet poena, Zvezda prilazi na 50:45. Partizan traži minut pauze.

23. minut - Razlika se ne menja, Partizan vodi 50:40.

21. minut - Naneli sa 2+1 otvara drugo poluvreme, Partizan vodi 47:34.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi 44:34.

18. minut - Zvezda je vezala četiri poena, a Željko Obradović reaguje tajm-autom. Partizan vodi 44:30.

17. minut - Prednost "parnog valjka" raste - 42:26.

16. minut - Lesor se razgoropadio, Partizan vodi 37:23.

15. minut - Trojka Nanelija za 31:21, Zvezda zove tajm-aut.

13. minut - Poenima Nedovića i Mitrovića se Zvezda primakla na 28:21.

12. minut - Duško Ivanović je dobio dve tehničke, pa je momentalno isključen iz igre. Uz to Partizan je vezao sedam poena, pa sada vodi 28:17.

11. minut - Petrušev zakucavanjem otvara drugi kvartal - 21:17 za crno-bele.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 21:15.

9. minut - Ledej igra odlično igra, ima već osam poena, a Partizan vodi 18:15.

8. minut - Nedović se razigrao, Zvezda prilazi na 14:13.

7. minut - Trojka Ledeja za 12:7, Ivanović traži tajm-aut.

6. minut - Lesor iz kontre pogađa za 9:7.

4. minut - Veoma efikasan početak meča, trenutno je 7:7.

2. minut - Bentilovo zakucavanje je prvi koš na meču, potom je Egzum pogodio za dva, a Lazić je onda dao trojku za 5:2.

Utakmica je počela!

20.58 - U ovom trenutku se intonira himna Republike Srbije.

20.55 - Do početka je ostalo još samo pet minuta.

20.45 - Uzbuđenje pred derbi u Čairu dostiže vrhunac.

20.30 - Podsetimo, ovo je prvi večiti derbi koji će igrati Fakundo Kampaco.

Debi u večitom derbiju za Fakunda Kampaca

20.20 - Prisetimo se šta su rekli treneri večitih rivala uoči ove utakmice.

Željko Obradović je rekao sledeće:

Očekivano, već posle žreba smo znali da su velike šanse da se sastanemo u polufinalu. I Zvezda i Partizan su bili favoriti u utakmicama četvrtfinala i očekuje nas međusobni meč. Jedina želja mi je da utakmica protekne u fer i sportskoj borbi, pa neka bolji tim pobedi. Pozivam navijače Partizana da navijaju i bodre našu ekipu i da bude poslata slika na nivou one iz derbija u Evroligi.

Duško Ivanović je bio kraći.

Znamo se dovoljno dobro, igrali smo dovoljno utakmica. Sve je to izanalizirano. Svaka je utakmica bila različita, biće i sutra. Mi smo došli da dobijemo tri utakmice ovde.

20.00 - Do početka utakmice ostalo je tačno sat vremena.

19.45 - Pogledajte kako su večiti na Tviteru najavili današnji derbi.

19.30 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Partizan - Crvena zvezda.

Uvod

Partizan je u četvrtfinalu Kupa, u sredu, ubedljivo savladao Spartak iz Subotice, dok je Crvena zvezda dan kasnije nadigrala čačanski Borac.

Tim trijumfima su večiti rivali zakazali četvrti ovosezonski derbi, a u prva tri je više uspeha imala Zvezda. Tim sa Malog Kalemegdana je najpre rutinski slavio u abaligaškom derbiju sa 90:74 pred svojim navijačima, a zatim i u prvom ikada evroligaškom na strani rezultatom 76:73. Crno-beli su zatim u trećem došli do prve pobede nad najvećim rivalom u sezoni, pošto su u okviru Evrolige u Pioniru pobedili 79:78.

Takođe, još jedna stvar zbog koje je ovaj večiti derbi od ogromnog značaja je i taj što oba kluba u svojim vitrinama imaju po rekordnih osam Žućkovih levica i u slučaju da osvoje pehar u Nišu bi se osamili na vrhu večne liste.