OPŠTI HAOS U NIŠU: Sudije prekinule meč i ispraznile halu, a Mega je u finalu

19:19

Izabranici Vladimira Jovanovića su posle velikog preokreta došli do pobede.

Danko Branković

Košarkaši Mege prvi su finalisti Kupa Radivoja Koraća.

Oni su posle nestvarnog preokreta drugom poluvremenu savladali FMP rezultatom 86:67 (20:24, 10:16, 22:14, 34:13).

"Panteri" su tokom prvog poluvremena i većeg dela treće četvrtine imali zavidnu prednost, a posle 27 minuta igre je na semaforu stajalo 52:41 za FMP.

Međutim, tada je usledila serija Mege od 28:4, koja je prelomila utakmicu.

Ipak, nije sve završeno mirno, pošto su navijači Partizana, koji su ranije stigli na večiti derbi koji se igra u drugom polufinalu, sa tribina vređali FMP, pa su sudije prekinule utakmicu i ispraznile taj deo tribina.

Posle duže pauze je meč priveden kraju, a Mega će se za Žućkovu levicu boriti sa boljim iz drugog polfinala u kom se sastaju Crvena zvezda i Partizan.

Najzaslužniji za pobedu Mege bio je Petar Kovačević koji je ubacio 20 poena. Po 13 koševa su dodali Aleksa Uskoković i Danko Branković, a 12 je imao Matej Rudan.

Na drugoj strani je prednjačio Aleksa Stepanović sa 15 poena, dok je dvocifren bio i Paulijus Valinskas sa 14.