CRVENO-BELI ISKALILI BES NAD IGOKEOM: Zvezda PONIZILA četu Vladimira Jovanovića!

05.02.2023

18:08

Italijanske rane zalečene protiv tima iz Laktaša.

Nemanja Nedović protiv Igokee

Košarkaši Crvene zvezde ponizili su Igokeu u okviru 18. kola ABA lige sa 104:71.

Crveno-beli sada imaju skor 16-1, dok izabranici Vladimira Jovanovića ostaju na samo pet pobeda i čak 12 poraza.

Zvezda je od samog početka uspostavila veliku dominaciju na krilima nezaustavljivih Filipa Petruševa i Luke Vildoze.

Izabranici Duška Ivanovića lako su stigli do vođstva 22:4 serijom 15:0. Tu je ova utakmica i bila gotova.

Probudio se uskoro i Fakundo Kampaco, pa je Zvezda na poluvremenu vodila na 61:30.

Treći kvartal je defanzivno bio najbolji bio za goste, ali uslovno rečeno s obzirom na to da je Zvezda i pored toga postigla 20 poena naspram samo 11 ofanzivno jalove Igokee.

Ponovo su trojke bilo glavno oružje domaćina kod kog su pogađali Dobrić, Kampaco i Petrušev čiji je pogodak bio za +40, prednost koju Zvezdu do sada ove sezone nije imala u ABA ligi.

Usled velike prednosti, koševi su se „raširili“ u poslednjih 10 minuta. Odbrane su bile manje agresivne, a to je najviše iskoristio Nemanja Nedović. Srpski bek se razgoropadio i u četvrtoj četvrtini ubacio čak četiri trojke.

Na kraju ubedljiva pobeda srpskog i regionalnog šampiona.

Nedvojić je bio najefikasniji u Zvezdi sa 20 poena, Ognjen Dobrić i Kampaco dodali su po 14, Vildoza 12, Dalibor Ilić i Petrušev imali su po 12 koševa, a dvocifren je bio i Ognjen Kuzmić sa 11.

U redovima Igokee istakao se Nikola Tanasković sa 17 poena, Brajan Kroford je dodao 11, a Haris Delalić deset koševa.