PARTIZANOVA DOMINACIJA U KAUNASU: Crno-beli PREGAZILI Žalgiris!

03.02.2023

17:55

Najbolja partija “parnog valjka” na gostovanjima u Evroligi ove sezone.

Košarkaši Partizana savladali su Žalgiris u 23. kolu Evrolige rezultatom 88:74 (26:15, 21:15, 14:24, 27:20). Crno-beli su u Kaunasu dominirali od početka susreta, a odličan procenat šuta (59%) za tri poena bio je prevaga u Žalgirio areni.

Nakon malo sporijeg ulaska u utakmicu, Partizan je dodao gas i veoma brzo utišao jedne od najbučnijih navijača u Evropi. Kevin Panter je preuzeo ulogu lidera, Amerikanac je diktirao tempo igre, a sjajno su ga pratili Matijas Lesor i Janis Papapetru. Pokušali su domaćini da se vrate u igru u prvom poluvremenu. Serijom od 5:0 u drugoj deonici natereli su Željka Obradovića da zatraži tajm-aut nakon kojeg su se crno-beli konsolidovali. Nakon 20 minuta “parni valjak” je imao prednost od 47:30.

Treća četvrtina bio je jedini slab period Partizana. Ali i posle njega bilo je +7 za crno-bele, najviše zahvaljujući sjajnom Janisu Papapetruu, koji je svojim poenima zadržavao rivala kada je bio na pragu da prelomi u svoju korist. Kada to nije učinio Žalgiris u trećoj, onda je Partizan ono što treba uradio u prva tri minuta četvrte četvrtine. Serijom 11-2 Partizan je vratio sigurnih +16, a od tada razlika se samo povećavala i Partizan je napravio važan brejk u borbi za Top 8.

Najbolju utakmicu u sezoni odigrao je Joanis Papapetru. Bio je apsolunto najbolji pojedinac crno-belih u momentima kada je Žalgiris žestoko pripretio u trećoj deonici: U potpunosti je preuzeo odgovornost na sebe, a na kraju je upisao 17 poena uz četiri skoka. Pratili su ga Kevin Panter i Matijas Lesor sa po 14, a dvocifreni su još bili Zek Ledej i Dante Egzum sa po 11, dok je Džejms Naneli dodao 10.

Žagiris je predvodio Ignas Brazdejkis sa 17 poena, Ronalds Šmits i Laurinas Birutis postigli su po 10.

Partizan se novim trijumfom znatno približio osmom mestu koja vodi u plej-of. Crno-beli imaju učinak 12-11 kao i večerašnji protivnik, Makabi i Valensija.

ŽALGIRIS - PARTIZAN 74:88

/15:26, 15:21, 24:14, 20:27/

Dvorana: Žalgirio arena

Sudije: Danijel Hirezuelo, Sašo Petek, Gvido Đovaneti

Žalgiris: Giedraitis, Lekavičijus 5, Hejs 8, Šmits 10, Krivas, Birutis 10, Lukosijunas 3, Brazdeikis 17, Polonara 5, Dimša 5, Butkevičijus 5, Ulanovas 6

Partizan: Vukčević, Ledej 11, Avramović 3, Panter 14, Smailagić 8, Papapetru 17, Eksum 11, Naneli 10, Lesor 14, Trifunović, Anđušić, Madar

40. minut - Kraj utakmice! Ubedljiva pobeda Partizana - 88:74.

38. minut - Seriju domaćih od 5:0 prekinuo je Lesor  - 66:84.

36. minut - Probudio se Džejms Naneli. Amerikanac je postigao čak deset poena u poslednjoj deonici - 61:81.

34. minut - Ledej je precizan sa linije za slobodna bacanja. "Parni valjak" korača ka trijumfu - 58:74.

32. minut - Smailagić nastavlja neverovatno veče crno-belih u šutu za tri - 56:67.

IV četvrtina

30. minut - Preživeo je Partizan furioznu četvrtinu Žalgirisa. Biže uzbudljivo do poslednje sekunde - 54:61.

28. minut - Strašnu utakmicu igra Papapetru. Grk ponovo utišava Žalgirio arenu - 54:61.

26. minut - Žaligiris je stigao na samo -10 pogotkom Lekavičijusa - 48:58.

24. minut - Neverovatno zakucavanje Smailagića - 40:54.

22. minut - Kada je krenulo igrače Žalgirisa, Papapetru pogođa novu trojku - 36:50.

III četvrtina

20. minut - Partizan je odigrao jedno od najboljih poluvremena na gostovanjima ove sezone - 30:47.

18. minut - Serija 5:0 domaćeg sastava, Željko Obradović je zatražio tajm-aut - 25:42.

16. minut - Najveća prednost za Partizan, Avramović uz dosta sreće pogađa za 19:37.

14. minut - Nekoliko početničkih grešaka obe ekipe. Ipak, crno-belima to pada nešto lakše s obzirom na prednost - 19:31.

12. minut - Nova trojka za Partizan! Zek Ledej je pogodio za muk u Žalgirio areni - 17:31.

II četvrtina

10. minut - Odlična deonica crno-belih, Panter predvodi srpsku ekipu sa 7 poena - 15:26.

8. minut - Laki poeni za Žaligiris u reketu, Birutis snažno zakucava - 11:20.

6. minut - Sjajno je Partizan ušao u meč. Konstantno crno-beli prete sa distance. Ovoga puta precizan je bio Papapetru - 9:18.

4. minut - Rasplamsala se borba - na Panterovu trojku istom merom odgovara Šmits - 7:11.

2. minut - Veoma tvrd početak meča sa obe strane. Jedine poene na meču postigao je Šmits - 2:0.