RAZIGRANI KAMPACO SMAZAO MZT: Zvezda PREGAZILA najgori tim lige!

08.01.2023

18:42

Nova pobeda.

Fakundo Kampaco

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su MZT u Skopju u okviru 14. kola ABA lige sa 80:57.

Crveno-beli sada imaju skor od 12-1, dok su Makedonci ostali na dnu tabele sa samo dva trijumfa.

Srpski i regionalni šampion se mučio sa domaćinom u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ubacio u veću brzinu i bukvalno ponizio ekipu MZT-a.

Zvezda je dobro otvorila meča i na krilima razigranog Fakunda Kampaca stigla je do +7 u nekoliko navrata. Ipak, trojkama Damjana Stojanovskog i Dastina Vera domaćin se u potpunosti vratio u igru, pa je posle prvih deset minuta gost iz Beograda vodio sa 17:15.

Bio je egal i tokom drugog perioda, da bi Zvezda teškom trojkom Kampaca otišla na 24:18, a ubrzo su gosti poveli i sa maksimalnih 33:23.

Ipak, ponovo su trojkama u igru uspeli da se vrate domaći košarkaši, pa su na poluvremenu gubili "samo" 36:33.

Suvi kvalitet Zvezda je pokazala u drugom poluvremenu i bukvalno pregazila nedoraslog rivala.

Neki veći izveštaj nije potreban, crveno-beli su u preostalih 20 minuta u svakom parametru nadigrali MZT, primili su samo 24 poena, od čega osam u trećoj četvrtini, pa su na kraju ubedljivo savladali najgori tim lige.

Fakundo Kampaco odigrao je fantastičnu utakmicu, bio je nadomak tripl-dabla sa 21 poenom, sedam asistencija i devet skokova. Pored njega dvocifren je bio samo Filip Petrušev sa 13 koševa.

U ekipi MZT-a istakli su se Dastin Ver sa 16 i Vojdan Stojanovski sa 13 poena.