BARSA UTIŠALA PIONIR U PRODUŽETKU: Katalonci savladali Zvezdu u fantastičnom meču

30.12.2022

18:08

Kakav utakmica za kraj 2022. godine.

Košarkaši Barselone savladali su Crvenu zvezdu u Pioniru rezultatom 99:94. Katalonci su u poslednjoj četvrtini bili u konstantnom deficitu, ali je Nikola Mirotić trojkom u poslednjoj sekundi obezbedio svojoj ekipi produžetak u kojem su gosti bili bolji.

Prva deonica prošla je u znaku Katalonaca. Ekipa iz Blaugrane dominirala je u uvodnim trenucima meča, Tomaš Satoranski je bio nepogrešiv u šutu za tri i to je donelo dvocifrenu prednost gostima. Češki reperzentativac je u jednom trenutku van linije 6,75 imao četiri uzastopna pogotka, što je izazivalo muk na tribinama. Da stvari budu gore po Crvenu zvezdu, Luka Vildoza se povredio sredinom prve četvrtine i nije se vraćao na parket. Argentinac je ostatak meča ispratio u trenerici i društvu Fakunda Kampaca.

Međutim, Zvezda se nije predavala u drugoj četvrtini. Nemanja Nedović je preuzeo dirigentsku palicu, Filip Petrušev je dominirao u reketu, dok je Džon Holand sa nekoliko sjajnih poteza zapalio publiku i najavio totalni preokret. Imao je tim sa Malog Kalemegdana u jednom trenutku +4, ali je Barsa do poluvremena napravila seriju 7:0 i sa prednošću 43:40 otišla na odmor.

Dobro su Ivanovićevi puleni otvorili treći kvartal i preko Mitrovića stigli do preokreta. Odgovorio je Mirotić mini serijom, pa su Katalonci vratili prednosti i poveli sa 52:48 sredinom druge deonice. Vodila se velika borba u nastavku, a onda je opet Petrušev podigao broj obrtaja i ušao u nezaustaljiv momentum. Leteo je po terenu, zapalio tribine i zarazio saigarče neverovatnom energijom.

U četvrtoj deonici Barsa je topila Zvezdinu prednost, a drama je usledila u poslednjem minutu. Nedović je u penal završnici pogodio sva četiri slobodna bacanja, Zvezda je na osam sekundi pre kraja imala tri poena prednosti i činilo je da je to kraj… Ipak, Nikola Mirotić je nestravrnom trojkom u poslednjim trenucima sa skoro deset metara obezbedio produžetak svom timu – 84:84.

Gosti su čim je počeo produžetak ostali bez isključenog trenera Jasikevičijusa, ali su konstantno održavali prednost i u penal završnici obezbedili osmi uzastopni trijumf protiv Beograđana.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Tomaš Satoranski. Češki reprezentativac upisao je dabl-dabl - 19 poena i 10 asistencija. Kori Higins je ubacio 15, Aleks Abrines 14, Nikola Mirotić 12...

Crvenu zvezdu predvodio je fanstastični Filip Petrušev i Nemanja Nedović. Oba košarkaša ubacila su po 24 poena, s tim što je mladi centar na svom kontu imao 9 skokova, a iskusni bek 7 asistencija.

Katalonci nakon novog trijumfa imaju učinak 11-5 i nalaze se na deobi prvog mesta. Crveno-beli su na skoru 8-8 .

Crvena zvezda - Barselona 94:99

/17:28, 23:15, 25:14, 19:27, produžetak 10:15/

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Lotermozer (Nemačka), Mogulkoč (Turska), Haliko (Estonija)

Crvena zvezda:  Holand 7, Vildoza -, Lazarević -, Mitrović 18 (8sk), Lazić -, Dobrić 14 (5sk, 4as), Ilić -, Nedović 24 (7as), Marković 3, Kuzmić -, Petrušev 24 (9sk), Bentil 4.

Barselona: Da Silva 3, Šanli 10, Veseli 10 (5sk), Kalinić 7, Satoranski 19 (10as), Laprovitola 7, Abrines 15 (4/7 za tri), Higins 15, Tobi -, Kurič -, Jokubaitis 2, Mirotić 12.

45. minut - Kraj utakmice! Barselona je savladala Crvenu zvezdu rezultatom 99:94.

43. minut - Mitrović je pogodio jedno slobodno bacanje - 90:92.

41. minut - Dobrić je pogodio trojku, ali na isti način odgovara Satoranski - 89:90.

PRODUŽETAK!

40. minut - Kakav pogodak Mirotića u poslednjoj sekundi! Barsa je izborila produžetak - 84:84.

38. minut - Drama! Barsa je stigla na samo -3 - 79:79.

36. minut - Trgla se Crvena zvezda nakon nekoliko loših napada - 77:71. Tajm-aut Šarunas Jasikevičijus.

34. minut - Abrines kažnjava promašaj Petruševa. Ivanović je zatražio novi tajm-aut - 72:65.

32. minut - Šanli trojkom iz dotrčavanja smanjuje na 69:60.

IV četvrtina

30. minut - Mitroviiiiić! Luka je uz zvuk sirene pogodio i doneo crveno-belima veoma bitne poene - 65:57.

28. minut - Ponovo Petrušev ima svoj šou! Atraktivno zakucavanje za 61:55.

26. minut - Maestralan je Filip Petrušev! Mladi centar poentira za 54:54.

24. minut - Dugo ga nije bilo, ali bilo je očekivati da preuzme ulogu lidera. Nikola Mirotić pogađa trojku sa 7 metara - 46:50-

22. minut - Luka Mitrović sa četiri uzastopna poena vraća Zvezdi vođstvo - 44:43.

III četvrtina

20. minut - Vratili su se crveno-beli u život zahvaljujući Nedoviću i Petruševu. Na poluvremenu - 40:43.

18. minut - Nastavlja Zvezda u istom ritmu, Dobrić pogađa za 40:36.

16. minut - Nedović pravi dar-mar! Reprezentativac Srbije je nezaustavljiv - 34:34.

14. minut - Holand se probudio! Amerikanac je sa nekoliko odličnih poteza zapalio popularni Pionir - 26:34.

12. minut - Nezaustavljivi su Katalonci! Abrines pogađa za tri - 21:34.

II četvrtina

10. minut - Prva deonica prošla je u dominaciju Barselone. Katalonci igraju perfektno na obe strane parketa - 17:28.

8. minut - Prvi poeni na meču za Nedovića, i to nakon nadmudrivanja za Kalinićem - 16:23.

6. minut - Ovo bi mogao da bude veliki problem za crveno-bele! Luka Vildoza je otišao u svlačionicu nakon izmene - 14:20

4. minut - Kalinić je upisao četiri uzastopna poena. Ivanović je zatražio tajm-aut - 6:12.

2. minut - Barsa je odlično otvorila susret, Laprovitola i Satoranski su pogodili sa distance - 4:8.