PARTIZAN NE MOŽE BEZ DRAME! Lesor dabl-dablom SRUŠIO Bajern

29.12.2022

19:36 >> 22:51

Parni valjak upisao treću uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju.

Košarkaši Partizana savladali su minhenski Bajern rezultatom 83:77 (19:14, 22:15, 18:20, 24:28) u meču 16. kola Evrolige.

Parni valjak je dominirao u prvom poluvremenu. Puleni Željka Obradovića odlično su otvorili utakmicu u "Štark areni". Početna prednost od 9:0, a zatim i 11:2 bila je nedostižna za Bajern koji se u nekoliko navrata približio na samo "-3". Međutim, Bavarci nisu mogli više, posebno od sredine druge deonice kada su crno-beli igrali fantastično. Matijas Lesor je pravio velike probleme odbrani nemačkog sastava u reketu, to je omogućilo Partizanu da na odmor ode sa prednošću od 41:29.

Bajern nikako nije nalazio rešenje za napad Partizana u nastavku koji je spustio loptu u reket, što su obilato koristili Ledej, Lesor, a kasnije i Dante Eksum. Upravo je Australijanac serijom od osam vezanih poena digao na do tada maksimalnih +15 – 57:42.

Ipak, crno-beli ne mogu bez drame! Na pet minuta do kraja Bajern se primakao na -5 – 68:63. Taj trend se nastavio i u poslednja tri minuta Otelo Hanter, koji je pravio velike probleme Partizanu, postigao je trojku za prilazak na -3.  Na kraju sjajni Dante Eksum momentalno je uzvratio i to upravo preko Hantera što je praktično i prelomilo meč.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Dante Eksum sa 19 poena, Lesor je upisao novi dabl-dabl - 16 poena i 11 skokova, dok je 15 ubacio Zek Ledej. Bajern je predvodio Otelo Hanter sa 16 poena, Nemanja Jaramaz je na svom kontu imao 14.

Partizan je sada na učinku 7-9 i nalazi se na 11. poziciji Evrolige, Bajern je pretposlednji i ima učinak 5-11.

PARTIZAN - BAJERN 83:77

/19:14, 22:15, 18:20, 24:28/

Dvorana: Štark arena

Sudije: Olegs Latiševs, Karlos Kortes, Amit Balak.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 15 (9sk), Avramović 2, Panter 6, Smailagić 2, Papapetru 2, Egzum 19, Naneli 5, Lesor 16 (11sk), Trifunović 2, Anđušić, Madar 14.

BAJERN: Vajler-Bab 1, Volden 7, Vinston 10, Hanter 16, Bonga 11, Jaramaz 14, Cipser, Vmberg, Haris 2, Rubit 14, Gilespi 2.

40. minut - Kraj utakmice! Partizan je upisao sedmu pobedu u Evroligi.

38. minut - Dante Eksum preuzima ulogu lidera! Australijanac je vezao nekoliko dobrih poteza. Partizan je pred pobedom - 79:72.

36. minut - Zek Ledej je atraktivno zakucao, ali je Hanter odgovorio već u sledećem napadu - 73:67.

34. minut - Crno-beli ne mogu da pronađu rešenje u napadu. Odbrana Bavaraca je sve bolja - 68:63.

32. minut -  Biće drame! Bajern se ponovo približio na 64:56.

IV četvrtina

30. minut - Hanter sa pet uzastopnih poene smanjuje zaostaka svoje ekipe na - 59:49.

28. minut - Bonga poentira iz reketa. Obradović je zatražio novi tajm-aut - 49:42.

26. minut - Igra se "koš za koš", a takav razvoj situacija odgovora ekipi koja je u vođstvu - 49:37.

24. minut - Crno-beli drže utakmicu pod kontrolom. Ukoliko nastave u ovom ritmu upisaće novu pobedu u Evroligi  - 47:34.

22. minut - Lesor nastavlja sa dominacijom. Skok u napadu i rutinska realizacijia  - 43:31.

III četvrtina

20. minut - Da se Partizan pitao moglo je da se igra i dalje. Parni valjak je u ozbiljnom naletu završio prvo poluvreme - 41:29.

18. minut - Unutrašnja igra crno-belih fantastično funkcioniše. Poentirao je Ledej sa +8 - 37:29.

16. minut - Lesor pravi velike probleme odbrani Bajerna, pre svega u skoku - 31:24.

14. minut - Ponovo Bajern stiže na samo -3. Rubit posle ofanzivnog skoka smanjuje na 25:22.

12. minut - Aleksa Avramović pogađa uz faul. Međutim, reprezentativac Srbije nije uspeo da realizuje "penal" - 23:18.

II četvrtina

10. minut - Odlično su crno-beli otvorili meč. Imali su puleni Željka Obradovića prednost od 9:0, a zatim i 11:2. Međutim, Bajern je pokazao svoj kvalitet - 19:14.

8. minut - Panter je uspešan sa liniije za slobodna bacanja. Parni valjak ponovo ima osetniju prednost - 17:10.

6. minut - Bavarci su uspeli da se stabilizuju. Nekoliko dobrih odbrana rezultiralo je lakim poenima na drugoj strani terena - 11:6.

4. minut - Morao je Trinkijeri da zatraži tajm-aut! Crno-beli su furiozno otvorili meč -9:0.

2. minut - Jedine poene na utakmici postigao je Zek Ledej nakon ofanzivnog skoka Matijasa Lesora - 2:0

I četvrtina

20:17 - Velika ovacije u "Štark areni"! Naime, utakmice će pristustvotati legendarni nemački fudbaler Bastijan Švajnštajger.