OGROMAN TRIJUMF: Zvezda posle velike DRAME srušila Olimpijakos u Pireju!

22.12.2022

21:54

Crveno-beli derbi pripao srpskom klubu.

Luka Vildoza protiv Olimpijakosa

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos u Pireju rezultatom 90:86 (21:22, 20:23, 24:17, 25:24)u okviru 15. kola Evrolige.

Nakon prve četvrtine u kojoj su se obe ekipe smenjivale u vođstvu, grčki crveno-beli su bolje odigrali drugu. Tokom drugog kvartala su Pirejci imali i 12 poena prednosti, ali je Zvezda furiozno završila prvo poluvreme, pa je na odmor otišla sa četiri poena minusa (45:41).

U trećoj deonici su Grci pokušavali da se "odlepe", ali ih srpski tim nije pustio, pa je u samoj završnici četvrtine uspeo i da preokrene i da pred poslednjih deset minuta vodi 65:62. Zvezda je potom sjajno otvorila četvrti period, pa je ubrzo uspela da dođe i do dvocifrene prednosti. Olimpijakos je zatim u završnim minutima smanjio razliku, ali nije uspeo da dođe do preokreta, pa se ekipa Duška Ivanovića sa pobedom vraća u Beograd.

Najzaslužniji za pobedu tima sa Malog Kalemegdana bio je Luka Vildoza koji je imao 22 poena i osam asistencija. Osim njega, fantastičan je bio i Filip Petrušev koji je upisao 14 poena i čak četiri rampe.

Osim njih dvojice, u beogradskom timu su dvocifreni bili još Luka Mitrović sa 13 koševa i sedam skokova, a po 12 poena su dodali Nemanja Nedović i Ognjen Dobrić.

Na drugoj strani su prednjačili Kostas Slukas i Tarik Blek sa po 14 poena, a jedan manje je imao Saša Vezenkov.

Olimpijakos - Crvena zvezda 86:90 (22:21, 23:20, 17:24, 24:25)

DVORANA: "Mira i prijateljstva"

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Mikele Rosi, Marčin Kovalski.

OLIMPIJAKOS: Vokap (6as), Kenan 5, Luncis, Larencakis 8, Fal 5, Slukas 14 (9as), Vezenkov 13 (6sk), Papanikolau 9, Bolomboj 9, Piters 2, Blek 14 (6sk), Mekisik 7.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 22 (8as), Lazarević 8, Mitrović 13 (7sk), Lazić 6, Dobrić 12, Raduljica, Ilić, Nedović 12, Marković, Petrušev 14 (4bl), Bentil 3.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je slavila u Pireju rezultatom 90:86!

40. minut - Još dva penala je pogodio Vildoza. Zvezda vodi 90:86.

40. minut - Slukas ubacuje dvojku za 88:86, a Ivanović sada uzima minut pauze. Do kraja je ostalo nešto više od dve sekunde.

40. minut - Vildoza pogađa dva bacanja za 88:84. Do kraja je ostalo pet sekundi, Grci traže tajm-aut.

40. minut - Blek ubacuje još dva penala - 86:84 za srpski tim.

39. minut - Vildoza ubacuje dva slobodna bacanja, ali Larencakis postiže trojku. Potom je postigao dvojku Dobrić, Zvezda vodi 86:82.

38. minut - Dva penala ubacuje Blek, a onda poeni i Vezenkova - 82:79 za Zvezdu. Ivanović zove tajm-aut, a do kraja je ostalo 127 sekundi.

37. minut - Blek pogađa ovog puta oba penala, ali Vildoza na drugoj strani ubacuje trojku za 82:75.

36. minut - Mitrović polovičan sa linije za slobodna bacanja, a na drugoj strani se isto desilo sa Blekom. Zvezda vodi 79:73.

35. minut - Piters je sa linije penala pogodio oba šuta. Zvezda vodi 78:72.

35. minut - Bolomboj pogađa za dva, a na drugoj strani Dobrić ubacuje dva slobodna bacanja. Ipak, usledila je trojka Larencakisa, pa Beograđani vode 78:70.

34. minut - Larencakis poentira u kontri, ali onda Petrušev ubacuje trojku za 76:65.

33. minut - Trojka Dobrića! Zvezda ima dvocifrenu prednost - 73:63.

32. minut - Dobrić poentira u kontri - 70:63.

31. minut - Dobrić trojkom otvara poslednji kvartal, a na drugoj strani jedno bacanje pogađa Mekisik. Zvezda vodi 68:63.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Zvezda vodi 65:62, pošto je Vildoza poentirao u poslednjem napadu.

30. minut - Slukas ne greši sa linije penala, ali na drugoj strani opet pogađa Petrušev - 63:62 za Crvenu zvezdu.

29. minut - Mitrović zakucava iz pika sa Markovićem. Zvzeda vodi 61:60.

28. minut - Fal pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a na drugoj strani je Petrušev ubacio trojku za 60:59.

27. minut - Petrušev realizuje dva penala, a onda Lazić pogađa trojku. Zvezda je prišla na 59:56.

26. minut - Papanikolau ubacuje još jednu trojku - 59:51.

25. minut - Fal na jednoj, a Nedović na drugoj strani poentiraju za dva. Usledila je potom trojka Papanikolaua. Olimpijakos vodi 53:51.

24. minut - Trojka Vildoze, a potom i jedan ubačen penal Argentinca. Zvezda prilazi na dva poena zaostatka - 51:49.

23. minut - Koš Kenana za 51:45.

22. minut - Duga dvojka Vezenkova preko ruke, ali na drugoj strani poentira Mitrović. Ipak, naredni koš je postigao Fal - 49:45.

21. minut - Prve poene u drugom poluvremenu daje Vildoza - 45:43.

Druga četvrtina

Poluvreme! Olimpijakos vodi rezultatom 45:41.

20. minut - Vildoza ubacuje tri penala, pa Petrušev zakucava u kontri - Zvezda smanjuje na 44:41.

19. minut - Flouter Petruševa, pa realizovan penal Mitorvića. Rezultat je 44:36.

18. minut - Nova trojka Slukasa, a Mitrović na drugoj strani kompletira 2+1. Ipak, usledio je novi pogodak Bleka. Olimpijakos vodi 44:33.

17. minut - Ušunjala se lopta kroz obruč, trojka Slukasa za 39:30.

16. minut - Nedović smanjuje na 36:30.

15. minut - Stefan Lazarević poentira posle skoka u napadu, ali na drugoj strani Slukas daje trojku. Olimpijakos vodi 36:28.

14. minut - Lazarević zakucava u kontri, ali Mekisik na drugoj strnai pogađa dugu dvojku - 33:26.

13. minut - Novi pogodak Mekisika, 31:24 za Olimpijakos.

12. minut - Poeni Mekisika i Bleka, Grci vode 29:24.

11. minut - Blek dvojkom otvara drugu deonicu, ali je usledila trojka Bentila za izjednačenje - 24:24.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Olimpijakos je novim zakucavanjem Vezenkova preokrenuo na 22:21.

10. minut - Trojka Vezenkova za 21:20.

9. minut - Nedović poentira posle sjajne asistencije Markovića, a na drugoj strani zakucava Bolomboj. Zvezda vodi 21:17.

8. minut - Poeni Lazarevića za 19:15.

7. minut - Zakucavanje Mitrovića posle sjajne akcije tima sa Malog Kalemegdana, a zatim Nedović preokreće trojkom na 17:15.

6. minut - Vezenkov postiže četiri poena u nizu, pa Grci opet prelaze u vođstvo - 15:12.

5. minut - Mitrović i Lazarević vezuju četiri poena i preokreću rezultat na 12:11.

4. minut - Trojku Kenana je odmah vratio Nedović - 11:8.

2. minut - Vildoza poentira za dva, ali potom Bolomboj vezuje pet poena. Olimpijakos vodi 8:5.

1. minut - Lazić trojkom otvara meč, ali na drugoj strani isto čini Papanikolau. Rezultat je 3:3.

Utakmica je počela.

19.55 - Iščekivanju dolazi kraj! Crveno-beli derbi samo što nije počeo.

19.30 - Ostalo je još pola sata do starta meča.

19.15 - Utakmica u Pireju počinje za 45 minuta, a tekstualni prenos uživo možete pratiti na portalu Republika.rs.

Uvod

Zvezda i Olimpijakos su poslednjih godina u elitnom evropskom takmičenju 11 puta ukrstili koplja, a nešto uspešniji su pirejski crveno-beli koji su slavili sedam puta, naspram četiri pobede kluba sa Malog Kalemegdana.

Međutim, posle prvih pet pobeda grčke ekipe, na poslednjih šest međusobnih mečeva Zvezda vodi 4-2 u pobedama, pa se sa punim pravom nada novom trijumfu nad "bratskim" klubom.

Ove sezone Olimpijakos stoji bolje na tabeli, pošto ima skor 9-5, dok je Crvena zvezda ostvarila polovičan učinak posle 14 kola.