NIŠANSKE SPRAVE U TARGET CENTRU NISU BILE PODEŠENE: Pokuševski se ispromašivao kao nikada! (VIDEO)

20.10.2022

07:32

I drugi srpski košarkaš neće start nove sezone pamtiti po dobrom.

Ekipa Oklahome našeg Alekseja Pokuševskog poražena je na gostovanju Minesoti rezultatom 115:108 (35:22, 30:30, 22:35, 28:21).

Domaćin je već u prvoj deonici stekao dvocifrenu prednost, ali je Oklahoma uspela pred poslednjih 12 minuta meča da uhvati rezultatski priključak.

Nije se Aleksej Pokuševski libio da u samom finišu susreta preuzme odgovornost na sebe. Uzeo je četiri uzastopna šuta, ali ih je sve promašio osudivši svoju ekipu na startni prvenstveni poraz.

Treba napomenuti da je dvadesetogodišnji srpski košarkaš tokom pred sezone pružao zapažene partije što mu je očigledno unelo samopouzdanje da i u takmičarskim mečevima, u trenucima odluke, stvari uzme u svoje ruke.

Aleksej Pokuševski je u susretu sa Minesotom na parketu proveo 25 minuta. Zabeležio je 11 poena, sedam skokova, tri asistencije, jednu blokadu i dve izgubljene lopte, ali treba napomenuti da je imao prilično loš šut, svega 3/10.

Priliku za popravni ekipa Oklahome imaće u nedelju 23. oktobra kada će gostovati ekipi Denvera, a svi ljubitelji NBA lige u Srbiji imaće priliku da uživaju u duelu dvojice Srba, Nikole Jokića i Alekseja Pokuševskog.