ŽOC nakon gaženja Cibone! Čestitao iskusnim igračima - bili su sjajni!

02.10.2022

18:00

Košarkaši Partizana pobedili su Cibonu na otvaranju ABA lige vrlo ubedljivo (105:81) čime je na pravi način ušao u pripreme za premijerni susret u Evroligi posle skoro decenije pauze u Berlinu protiv Albe.

Željko Obradović

Nije imao trener Željko Obradović mnogo zamerki, bio je zadovoljan igrom crno-belog tima kroz veći tok meča:

- Jasno je da smo počeli utakmicu prilično neagresivno i da je ekipa počela da radi od sredine druge četvrtine. Promenili smo odbranu, to je dovelo do toga da se bolje krećemo u napadu, da dođemo do poena iz kontranapadu, da igramo mnogo laganije, posledica toga je bilo poboljašnje šuta u drugom poluvremenu. Zasluge idu iskusnim igračima, odigrali su ozbiljno i agresivno. Čestitam i Ciboni, mlada su ekipa, imali su 26 asistencija, igrali su kao tim, prepoznaju stvari koje treba da rade- rekao je ŽOC.