DOMINACIJA AMERIKANKI: Južna Koreja pregažena sa 76 poena razlike!

26.09.2022

07:36

Ženska košarkaška reprezentacija Amerike nastavila je da demonstrira silu na Svetskom prvenstvu.

Detalj sa meča SAD - Koreja

Amerikanke su stigle i do četvrte pobede na Svetskom prvenstvu.

Poznato je da je selekcija Amerike glavni favorit za osvajanje zlatne medalje, a njihovu moć sada je osetila Južna Koreja koja je pretrpela poraz od čak 76 poena razlike.

Konačan rezultat bio je 145:69, a već od prve četvrtine se videla razlika u kvalitetu. Amerika je posle deset minuta igre imala 11 poena prednosti (32:21), a košarkašice SAD-a gas nisu spuštale do kraja utakmice.

Najbolja na meču bila je Briona Džons sa 24 poena i osam skokova, a pratile su je Aja Vilson sa 20 poena i osam skokova i Kelsi Plam koja je upisala 19 poena i devet asistencija.

Bolja od ostalih u selekciji Koreje bila je Park Hjeđin sa 17 poena.

U istoj grupi odigran je još jedan meč u kom je Belgija savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 85:55.

Na tabeli trenutno vodi SAD sa skorom 4-0, Belgija ima 3-1, Kina 2-1 uz meč manje, Južna Koreja 1-3, Portoriko 1-2 uz meč manje i Bosna i Hercegovina 0-4.