SRPSKE KRALJICE POKAZALE KAKO SE BORI: Overen plasman na svetsko prvenstvo!

12.02.2022

21:59

Reprezentacija Srbije izborila je plasman na Svetsko prvenstvo pobedom protiv Australije 78:71!

Podmlađeni sastav ženske košarkaške reprezentacije nije mogao poželeti bolji početak. Trijumuf na domaćem parketu nad aktuelnim svetskim vicešampionkama i overen plasman na Svetsko prvenstvo.

Bolje su otvorile meč srpske košarkašice i prvu četvrtinu dobile rezultatom 24:20 na radost punih tribina hale "Ranko Žeravica".

Australija je početkom druge četvrtine zaigrala angažovanije i pokazala zašto je jedna od najboljih ženskih reprezentacije u svetu, pa je prvo poluvreme završeno rezultatom 40:38 u korist gostiju.

U trećoj četvrtini viđen je egal, pa se o pobedniku odlučivalo u poslednjoj deonici.

A tamo nakon stegnutih prvi nekoliko minuta, furiozna serija naših košarkašica od 13:0, koja je bila i više nego dovoljna da se izbori plasman na Svetsko prvenstvo.