USPEŠAN START KVALIFIKACIJA: Nakon velike borbe Srbija savladala Južnu Koreju!

10.02.2022

21:51

Na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, ženska košarkaška reprezentacija Srbije dočekala je selekciju Južne Koreje.

U Hali sportova "Ranko Žeravica", igračice selektorke Marine Maljković, na startu kvalifikacija za predstojeće Svetsko prvenstvo u Australiji savladale su ekipu Južne Koreje rezultatom 65:62.

Naša reprezentacija ovaj susret započela je u sastavu Čađo, Anderson, Crvendakić, Škorić, Krajišnik. Nakon razultatske klackalice u uvodu susreta, gošće u 7. minutu igre stižu do prve opipljivije prednosti (8:13), nakon čega je Marina Maljković morala da zatraži i minut odmora.

Na prvi predah, otišlo se sa prednošću Korejanki od dva poena prednosti.

Srbija - Južna Koreja

Drugi period igre započinje odličnom igrom naših devojaka. Prevashodno zahvaljujući Dragani Stanković, Saši Čađo i Ivon Anderson, naše devojke prave seriju od 11:0 i stižu do prve opipljivije prednosti - 24:15.

U samom finišu ovog perioda igre, Korejanke uspevaju da uhvate rezultatski priključak, pa se na "veliki odmor" odlazi sa svega pet poena prednosti u korist srpskih košarkašica - 35:30.

Pokušale su gošće početkom trećeg perioda igre da stignu i do preokreta, ali je ekipa Marine Maljković uspela da odbrani rezultatsku prednost. Srpske košarkašice su od 43:40 u 27. minutu igre, u naredna dve minuta napravili seriju 11:1 i stigle do ubedljive prednosti.

Veliku upornost pokazale su gostujuće košarkašice u poslednjoj deonici meča. Iz minuta u minut prednost naše ekipe se topila, pa su polovinom četvrte deonice stigle na svega pet poena zaostatka.

U poslednja tri minuta susreta viđena je prava drama. Korejanke su upornošću uspele da stignu i do minimalne prednosti (59:60). Na to su se nadovezale i neshvatljive greške naših devojaka, pa se u poslenji minut igre ušlo sa prednošću gostujućih igračica.

Dragana Stanković uspeva da poentira na 39 sekundi pre kraja meča, vrativši prednost na stranu reprezentacije Srbije. Gošće ne uspevaju da iskoriste napad, a poenima sa linije slobodnih bacanja Anderson donosi veliko slavlje.